*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zmiany komunikacyjne na ulicy Święty Marcin

2013-02-28
Jutro, tj. 1 marca br. zostanie otwarta nowa galeria handlowa na ulicy Święty Marcin. Z doświadczenia wiemy, że pierwsze dni działania nowych obiektów handlowych powodują duże utrudnienia komunikacyjne. Przypominamy, że wraz z uruchomieniem galerii zmieni się organizacja ruchu. Na ulicy Święty Marcin w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmniej chronionych uczestników ruchu jakim są piesi wybudowano sygnalizację świetlną. Wjazd do galerii zaplanowany został z lewego pasa ulicy Św. Marcin, wzdłuż której...
więcej >

Uwaga kierowcy! Remonty cząstkowe na poznańskich ulicach

2013-02-26
Informujemy, że w związku z licznymi ubytkami w nawierzchni jezdni Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni jezdni ulicy Połabskiej, Kurlandzkiej, Piaśnickiej, Dąbrowskiego i Grunwaldkiej.
Roboty drogowe będą prowadzone "pod ruchem". Kierowcy jednak muszą się liczyć ze zwężeniami jezdni w miejscach prowadzonych prac.
Od wtorku do czwartku, tj. od 26 do 28 lutego 2013 roku, będą mieć miejsce utrudnienia w ruchu na ulicy Kurlandzkiej. Prace będą prowadzone na odcinku od ulicy...
więcej >

Nietoperze zimujące pod rondem Kaponiera policzone

2013-02-20
W poniedziałek, 19 lutego br. członkowie Klubu Przyrodników Koła Poznańskiego policzyli nietoperze zimujące pod rondem Kaponiera. Liczenie odbyło się po raz szesnasty w tym miejscu w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji liczenia nietoperzy. Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania z dwóch względów: po zeszłorocznej dewastacji tego zimowiska nie spodziewaliśmy się znaczących ilości zimujących nietoperzy. Po rekordowym 2009 roku kiedy naliczyliśmy ponad 200 nietoperzy, w 2012 r. zimowały ledwie 22...
więcej >

Uwaga! Trudne warunki na drogach

2013-02-19
Przed nami intensywne, ciągłe opady śniegu. Taka aura może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na trudne warunki zimowe. Pogorszenie pogody może być przyczyną spowolnienia ruchu.
Szczególny apel kierujemy do kierowców.
Przypominamy:
? w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych,
? prędkość jazdy należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych,
? o zmianę opon na...
więcej >

Uwaga! Komunikat ostrzegawczy ? intensywne opady śniegu

2013-02-18
Na najbliższe godziny synoptycy z IMGW Biuro Prognoz w Poznaniu zapowiadają intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm. Takie zjawiska mogą oznaczać bardzo niekorzystne warunki drogowe. Bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na warunki zimowe. Pogorszenie pogody może być przyczyną spowolnienia ruchu.
Szczególny apel kierujemy do kierowców.
Przypominamy:
? działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach,
? w zmiennych warunkach...
więcej >

Budowa chodnika w ciągu ulicy Radojewo

2013-02-13
Informujemy, że rozpoczyna się budowa chodnika w ciągu ulicy Radojewo. Chodnik zostanie wybudowany po wschodniej stronie ulicy na odcinku około 300 metrów bieżących od ulicy Piołunowej w stronę centrum miasta. Dodatkowo, w ramach inwestycji zostaną przesunięte słupy energetyczne, dokonano podziału działek.
Inwestycja prowadzona jest na wniosek i finansowana ze środków desygnowanych przez Radę Osiedla Morasko ? Radojewo.
Prace budowlane prowadzi, wybrana w drodze przetargu, firma VIGEN. Koszt inwestycji wynosi 177 tys....
więcej >

Droga krzyżowa. Czwartek, 14 lutego

2013-02-12
Informujemy, że Kuria Metropolitalna w Poznaniu organizuje w czwartek, tj. 14 lutego br. Drogę Krzyżową z Fary do Krzyży Poznańskich na plac Adama Mickiewicza. Uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą następującymi ulicami: Świętosławską, Stary Rynek, Paderewskiego, plac Wolności, Ratajczaka, Święty Marcin, plac Adama Mickiewicza. Przewidziany czas trwania Drogi Krzyżowej - od 18.30 do 21.00.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwość.
foto ZDM
więcej >

Uwaga kierowcy! Wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Rakoniewickiej

2013-02-12
Informujemy, że w sobotę, 16 lutego 2013 roku, zamknięta dla ruchu zostanie ulica Rakoniewicka na odcinku od wiaduktu Górczyńskiego (Kosynierów Górczyńskich) do ulicy Leszczyńskiej. W terminie do 30 kwietnia 2013 roku prowadzony będzie remont nawierzchni jezdni, chodników oraz kanału deszczowego. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie, także te dotyczące wytyczonych objazdów ulicami Leszczyńską i Ostatnią.
Utrudnienia w ruchu związane są z przebudową wschodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.
Za...
więcej >

Uwaga! Przelotne opady śniegu

2013-02-11
Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają słabe opady śniegu. Temperatura ujemna w nocy, w ciągu dnia oscylująca wokół ?zera? powodować może, że nawierzchnie dróg i chodniki stają się niebezpiecznie śliskie. Takie zjawiska mogą oznaczać bardzo niekorzystne warunki drogowe. Bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na warunki zimowe. Pogorszenie pogody może być przyczyną spowolnienia ruchu.
Szczególny apel kierujemy do kierowców.
Przypominamy:
? działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej...
więcej >

Przetarg na dostawę przycisków sterowniczych

2013-02-07
Informujemy, że Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dostawę przycisków sterowniczych. Przetarg dotyczy 400 przycisków, które przeznaczone zostaną do wymiany przycisków uszkodzonych, zniszczonych przez wandali i w wyniku kolizji drogowych.
Obecnie w Poznaniu, na drogach administrowanych przez ZDM, znajduje się 297 sygnalizacji świetlnych z czego 269 wyposażonych jest w przyciski dla pieszych. Łącznie, liczba przycisków sterowniczych w sygnalizacjach świetlnych ZDM wynosi ok. 4800 sztuk. Co roku służby ZDM wymieniają około...
więcej >

Trwa usuwanie ubytków w nawierzchni jezdni

2013-02-05
Zarząd Dróg Miejskich zleca usuwanie uszkodzeń nawierzchni przez cały rok. Od początku roku na zlecenie ZDM zostało usuniętych 2068 ubytków w nawierzchni jezdni o powierzchni ponad 4168 m?.
W związku z usuwaniem uszkodzeń nawierzchni jezdni miały dziś miejsce utrudnienia w ruchu między innymi na ulicach Santockiej, księcia Mieszka, Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Nad Wierzbakiem, Kobylepole, Borówki, Żywiczna, Wojskowej, Wyspiańskiego.
Informujemy, że ubytki usuwane są przede wszystkim metodą tradycyjną. Działa wytwórnia mas bitumicznych a...
więcej >


Dowiedz się więcej