*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu samochodowym na ulicy Jana Pawła II

2013-07-31
Informujemy, że w czwartek, 1 sierpnia, Zakład Robót Drogowych wykona cząstkowy remont nawierzchni wschodniej jezdni (kierunek do ronda Śródka) ulicy Jana Pawła II. Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku od ulicy arcybiskupa Antoniego Baraniaka do ronda Śródka. Utrudnienia w ruchu będa polegać na czasowych zwężeniach jezdni w miejscach prowadzania robót bitumicznych.
Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robór drogowych oraz o zwracanie uwagi na...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Niestachowskiej z ulicą św. Wawrzyńca

2013-07-29
Informujemy, że trwają prace związane z układaniem nowej warstwy bitumicznej na skrzyżowaniu ulic Niestachowskiej i św. Wawrzyńca. Z uwagi na awarię maszyny produkującej masę bitumiczną aktualnie obowiązująca organizacja ruchu będzie obowiązywać do środy, 31 lipca 2013 roku.
26 ? 31 lipca
Od piątku, 26 lipca do środy, 31 lipca w rejonie skrzyżowania zostaną zamknięte dwa pasy jezdni ulicy Niestachowskiej prowadzące w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Ruch na wprost odbywa się z dwóch pasów:...
więcej >

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia na ul. Taczaka i Rybaki

2013-07-29
Informujemy, że w środę, 31 lipca 2013 roku, Zakład Robót Drogowych wykona punktowe remonty nawierzchni jezdni na ulicach Taczaka i Rybaki. Prace prowadzone będą przy zachowaniu ruchu kołowego. Kierowcy muszą się jednak liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu w rejonie prowadzonych robót drogowych.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac drogowych oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie.
foto ZDM
więcej >

Uwaga kierowcy! Na ulicy Hetmańskiej trwa naprawa studni kanalizacji deszczowej

2013-07-25
Informujemy, że w dniach 25 - 29 lipca (od czwartku do poniedziałku) wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na ulicy Hetmańskiej. Wyłączony z ruchu kołowego jest środkowy pas jezdni południowej na odcinku około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Rolną. Utrudnienia w ruchu spowodowane są koniecznością wymiany czterech studni kanalizacji deszczowej.
Prace wykonuje na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich firma PHU KASIL. Po zakończeniu prac kanalizacyjnych zostanie wykonane odtworzenie nawierzchni jezdni.
Za utrudnienia w...
więcej >

Uwaga kierowcy! Wyłączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Niestachowskiej - św. Wawrzyńca

2013-07-24
Trwają zapowiadane wcześniej prace drogowe związane z budową dodatkowego pasa prawoskrętu z ulicy Niestachowskiej w ulicę św. Wawrzyńca. Obecnie wykonywane są roboty bitumiczne, które powodują duże utrudnienia komunikacyjne. W związku z trudną sytuacją komunikacyjną na skrzyżowaniu ulic Niestachowskiej ? św. Wawrzyńca na wniosek policji wyłączona został wczoraj i dzisiaj od godz. 7.00 sygnalizacja świetlna. Ruchem kierują policjanci. Informujemy również, że sytuacja komunikacyjna w tym obszarze jest monitorowana, wyłączenie i włączenie...
więcej >

Remont schodów w ulicy Chwiałkowskiego (na połączeniu ulic Górna Wilda ? Dolna Wilda)

2013-07-24
W ostatnich dniach pojawiło się wiele pytań dotyczących stanu technicznego schodów w ciągu ulicy Chwiałkowskiego oraz inicjatywy Stowarzyszenia ?Ulepsz Poznań?. Pragniemy poinformować, że obiekt znajduje się w administracji ZDM. W związku z propozycją Stowarzyszenia ?Ulepsz Poznań? ZDM postanowił wykonać remont aby przygotować powierzchnie schodów do prac artystyczno - malarskich. Było to konieczne ze względu na stan obiektu. Prace remontowe rozpoczęły się w maju. Polegały na skuciu wszystkich podstopnic (pionowych elementów...
więcej >

Ulica Głogowska ? wczoraj i dziś

2013-07-24
Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Prawdziwość powiedzenia potwierdza się, gdy próbujemy sobie przypomnieć, jak wyglądała otaczająca nas przestrzeń przed zmianami, takimi jak np. pojawienie się nowych budynków, czy też przebudowa ulic.
Minęło pięć lat od oddania nowej, przebudowanej do parametrów drogi ekspresowej ulicy Głogowskiej. Jest to doskonała okazja, by zastanowić się chwilę nad tym, jak bardzo zrealizowana przez Zarząd Dróg Miejskich inwestycja przyczyniła się do poprawy warunków...
więcej >

Zmiany na ulicy Taczaka. Fotele, ławki, nowa zieleń

2013-07-24
W marcu informowaliśmy o planach dotyczących rewaloryzacji ulicy Taczaka. 26 marca br. podczas obrad Komisji Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania przedstawiliśmy nowy sposób zagospodarowania ul. Taczaka małą architekturą i zielenią. Projekt został zaprezentowany mieszkańcom i przedsiębiorcom ul. Taczaka w ramach konsultacji społecznych. Założenia projektowe zostały zaakceptowane przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Radę Osiedla Stare Miasto. Ze względu na duży zakres opracowania prace podzielono na etapy. W pierwszej kolejności wdrożono tymczasowe...
więcej >

Uwaga kierowcy! Od 29 lipca zmiany w organizacji ruchu wokół ZCK

2013-07-23
Jak informuje firma TriGranit, realizująca zadanie pn. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne (ZCK) od poniedziałku 29 lipca br. zostanie udostępniona dla ruchu jezdnia południowa ul. Matyi. Oznacza to, że zniknie dotychczasowe zwężenie i ograniczenie prawo skrętu z ulicy Głogowskiej i lewo skrętu z ulicy Roosevelta. Ruch przez most Dworcowy i dalej ulicą Matyi na wprost w kierunku do Królowej Jadwigi i będzie odbywał się dwoma pasami ruchu.
Od 29 do...
więcej >

Budowa ulic Bożeny i Pustej. Organizacja ruchu

2013-07-23
Informujemy, że trwają prace budowlane związane z budową ulic Bożeny i Pustej na odcinku od ulicy Mogileńskiej do ulicy Bożeny. Projekt przewiduje między innymi budowę jezdni, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, progów zwalniających. Plan przewiduje również budowę chodnika po stronie posesji (strona południowa na ulicy Bożeny i północna na fragmencie ulicy Pustej).
W efekcie przedstawionego na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu projektu inwestycji i przesłanych opinii i postulatów mieszkańców zakres...
więcej >

Remont chodnika na Alejach Marcinkowskiego

2013-07-22
Rozpoczął się remont chodnika na Alejach Marcinkowskiego na odcinku od ulicy Paderewskiego do ulicy 23 Lutego. Prace brukarskie prowadzone będą po obu stronach ulicy i potrwają do końca sierpnia br. Roboty drogowe prowadzone będą etapami, tak aby minimalizować utrudnienia komunikacyjne. Informujemy, że w trakcie prowadzenia prac brukarskich związanych z układaniem krawężnika wystąpić mogą czasowe zwężenia jezdni.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.
foto ZDM
więcej >

Nowe ławki i zieleń przed Okrąglakiem

2013-07-19
Na ulicy 27 Grudnia przed odrestaurowanym Okrąglakiem na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich zamontowane zostały nowe ławki i donice, w których posadzono niskie, wielopniowe drzewka: świdośliwy Lamarcka oraz krzewy: pięciorniki krzewiaste i pnącza: bluszcz pospolity i winobluszcz pięciolistkowy. Nowe elementy w pasie drogowym wprowadzono w ramach rozwoju małej architektury na terenie Starego Miasta. Już lipcu ubiegłego roku teren przez Okrąglakiem został wytypowany przez pracowników ZDM jako miejsce wymagające rewitalizacji. Projekt autorstwa...
więcej >

Uwaga kierowcy! Duże utrudnienia w ruchu kołowym na skrzyżowaniu ulicy Niestachowskiej z ulicą św. Wawrzyńca

2013-07-18
Jak już informowaliśmy w związku z budową dodatkowego pasa prawoskrętu z ulicy Niestachowskiej w ulicę św. Wawrzyńca w najbliższych dniach będą mieć miejsce poważne utrudnienia w ruchu kołowym.
22 ? 25 lipca
Od poniedziałku, 22 lipca do czwartku, 25 lipca na czas budowy nowej nawierzchni bitumicznej zamknięty dla ruchu kołowego zostanie skrajny prawy pas ruchu (istniejącego prawoskrętu) na całej długości przebudowywanego odcinka.
Organizacja ruchu:
- ruch pojazdów na wprost ulicą Niestachowską odbywać się...
więcej >

Uwaga kierowcy! Od 20 lipca zapowiadane zmiany w organizacji ruchu w rejonie ronda Kaponiera

2013-07-18

Informujemy, że od soboty, tj. 20 lipca br. nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego ronda Kaponiera. Zmiany spowodowane są koniecznością wykonania kolejnych prac budowlanych i drogowych. Prace związane z tym etapem prac zaplanowane zostały do końca września 2013 r.
KONIECZNE WYŁĄCZENIA Z RUCHU
Wyłączona z ruchu południowa jezdnia (od strony mostu Dworcowego) ronda Kaponiera, na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Dworcowej.
ORGANIZACJA RUCHU NA CZAS ROBÓT:
? Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza/Zeylanda/Zwierzyniecka...
więcej >

Utrudnienia drogowe na ul. Kościelnej - Aquanet wykonuje awaryjną naprawę kanału ogólnospławnego

2013-07-17
Jak informuje Aquanet SA, w związku z awaryjną naprawą kanału ogólnospławnego w ul. Kościelnej (na wysokości Invest Banku), w dniach 17 lipca (środa, od godz. 8:00) do 18 lipca (czwartek, do godz. 13:00) kierowców i pasażerów mejskich autobusów czekają utrudnienia drogowe:
- nie ma przejazdu ulicą Kościelną w kierunku Sołacza (tu objazd ul. Poznańską i uliczkami bocznymi)
- przejazd w kierunku ulicy Dąbrowskiego i ul. Poznańskiej będzie utrzymany jednym pasem.
Za wszystkie utrudnienia...
więcej >

Remont torowiska na ul. 28 Czerwca 1956 r. Utrudnienia w ruchu

2013-07-16
Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - MPK od 19 do 29 lipca br. prowadzone będą prace torowe w ciągu ul. 28 Czerwca 1956 r. na odcinku od ul. Pamiątkowej do ul. Wybickiego.
Prowadzone prace spowodują utrudniania dla kierowców.
Organizacja ruchu samochodowego
Utrzymany będzie ruch samochodów na pasie prowadzącym od rynku Wildeckiego w kierunku ul. Hetmańskiej (nie dotyczy autobusów, które nie zmieszczą się między krawężnikiem a miejscem prowadzenia prac). W przeciwnym kierunku, od...
więcej >

Nowa zieleń przyuliczna u zbiegu ulic Wrocławskiej i Podgórnej

2013-07-12
Miło nam poinformować, że u zbiegu ulic Wrocławskiej i Podgórnej, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami założono skwery z zielenią, a wzdłuż ul. Podgórnej dosadzono 9 gruszy drobnolistnych 'Chanticleer'. Nowe skwery nie tylko cieszą oczy, radują serca ale umożliwią krótki wypoczynek, pozwalają w słoneczne dni schronić się w cieniu drzew. Realizowane przez Zarząd Dróg Miejskich skwery to kolejne element trwającej od ponad 10 lat przemiany poznańskiej zieleni przyulicznej. Konsekwentne działania ZDM w...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ul. Jackowskiego, od 15 lipca zamknięcie ul. Miedzianej

2013-07-11
Informujemy, że w dniach od 14 do 15 lipca br. wystąpią miejscowe utrudnienia w ruchu na ul. Jackowskiego (na wysokości nr 13). Utrudnienia spowodowane będą naprawą odwodnienia nawierzchni jezdni . Prace prowadzone będą przy zachowaniu ruchu kołowego.
Uwaga! Prowadzenie prac uzależnione jest od warunków pogodowych.
Informujemy również, że ulica Miedziana (od ul. Krzywej do ul. Metalowej) w związku z realizacją zespołu budynków biurowych zamknięta zostanie od 15 lipca do 30...
więcej >

UWAGA! Zmianie ulega terminu wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ronda Kaponiera

2013-07-10
W związku niespełnieniem przez wykonawcę prac wszystkich wymogów związanych z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ronda Kaponiera zmianie ulega termin jej wprowadzenia. O dokładnym terminie zmian poinformujemy w odrębnym komunikacie.
więcej >

Przetarg nieograniczony na ?Wykonanie projektów koncepcyjnych dla strefy ?Tempo 30? w centrum Poznania?

2013-07-10
Informujemy, że Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na ?Wykonanie projektów koncepcyjnych dla strefy ?Tempo 30? w centrum Poznania?. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 12 lipca 2013 r. do godz. 9.30 w siedzibie ZDM.
Koncepcja dotyczy wprowadzenia strefy ruchu uspokojonego w podobszarze II objętym ulicami: Solną, Wolnicą, Małe Gabary, Garbary, Zieloną, Podgórną, Al. Marcinkowskiego oraz podobszarze III objętym ulicami: Ratajczaka, Świętym Marcinem, Al. Marcinkowskiego, Podgórną, Zieloną, Garbarami, Królowej Jadwigi.
Celem...
więcej >

Uwaga kierowcy! Od 11 lipca planowane zmiany w organizacji ruchu w rejonie ronda Kaponiera

2013-07-08
Informujemy, że od czwartku, tj. 11 lipca br. nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego ronda Kaponiera. Zmiany spowodowane są koniecznością wykonania kolejnych prac budowlanych i drogowych. Prace związane z tym etapem prac zaplanowane zostały do końca września 2013 r.
KONIECZNE WYŁĄCZENIA Z RUCHU
Wyłączona z ruchu południowa jezdnia (od strony mostu Dworcowego) ronda Kaponiera, na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Dworcowej.
ORGANIZACJA RUCHU NA CZAS ROBÓT:
? Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza/Zeylanda/Zwierzyniecka...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Szamarzewskiego i Wawrzyniaka

2013-07-08
W związku z awarią kanalizacji ogólnospaławnej Aquananetu występują utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Szamarzewskiego i Wawrzyniaka. Jak informuje Aquanet brak dojazdu do ul. Kraszewskiego. Przewidywany czas zakończenia prac i wznowienie ruchu - wtorek (9 lipca), godz. 12:00.
Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy o zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie drogowe.
więcej >

Uwaga kierowcy! Górna Wilda: remont torowiska (PRZEDŁUŻONY)

2013-07-05
Jak informuje MPK nie do 5 lipca br. jak pierwotnie zakładano a do 8 lipca br. prowadzone będą prace torowe w ciągu ulicy Górna Wilda.
W drugim etapie dodatkowo zamknięte dla ruchu samochodowego będzie skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi, Dolnej Wildy, Górnej Wildy i Niedziałkowskiego. Zalecany objazd Górnej Wildy przez Wierzbięcice. Połączenie Dolnej Wildy z ul. Królowej Jadwigi w obu kierunkach ulicami Olimpijską i Maratońską.
więcej >

Trwa kampania informacyjna

2013-07-04
Tydzień temu odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpiecznemu centrum, czyli wprowadzeniu strefy 30 ? strefy ograniczonej prędkości w Poznaniu oraz kontrapasom. Blisko 40 tys. ulotek trafi do mieszkańców. Materiały informacyjno ? edukacyjne trafiły już do skrzynek pocztowych mieszkańców obszaru strefy 30 oraz kolportowane były bezpośrednio na ulicach miasta. Dodatkowo kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania ulotki informacyjne wkładają za wycieraczki aut parkujących w obszarze strefy 30. Materiały o strefie 30 i kontrapasach...
więcej >

Piąta edycja przewodnika ?Rowerem po Poznaniu?

2013-07-01
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu po raz piąty przygotował przewodnik rowerowy ?Rowerem po Poznaniu?. Naszym celem jest przedstawienie i zachęcenie do korzystania z istniejących w Poznaniu dróg rowerowych, wskazanie połączeń rowerowych w ulicach ruchu uspokojonego, parkingów rowerowych, ciekawych tras. Przewodnik zachęca Poznaniaków do korzystania z roweru jako zdrowego, ekologicznego i alternatywnego środka transportu. Jak pisze autor tekstu przewodnika Jacek Y. Łuczak po Poznaniu warto jeździć rowerem z wielu względów: ?jazda...
więcej >


Dowiedz się więcej