*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ulicy Górki

2014-07-29
Informujemy, że od 29 lipca 2014 roku, na ulicy Górki obowiązuje jeden kierunek ruchu -wjazd od ulicy Dmowskiego, wyjazd na ulicę Głogowską. Celem wprowadzenia zmian w organizacji ruchu jest poprawa płynności ruchu, umożliwienie parkowania na pasie ruchu, poza zatokami postojowymi.
Pragniemy przypomnieć, że w 2010 roku ulica Górki została przebudowana i przystosowana do ruchu dwukierunkowego. W miejscach gdzie pozwalał na to przekrój poprzeczny ulicy zostały wybudowane zatoki postojowe. Po północnej...
więcej >

Remont chodnika na 28 Czerwca 1956 r.

2014-07-29
Informujemy, że w dniu 30 lipca br. rozpocznie się remont chodnika na ulicy 28 Czerwca 1956 r. (strona południowa) na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Czajczej. W celu minimalizowania utrudnień w ruchu prace brukarskie prowadzone będą etapami i potrwają do 15 września br.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość, ostrożność oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.
Informujemy, że z przyczyn...
więcej >

Uwaga kierowcy! Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wieniawskiego

2014-07-29
Informujemy, że w związku z siedemdziesiątą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego oraz uroczystościami, które odbędą przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wieniawskiego. W dniu 1 sierpnia 2014 roku, w godzinach 6 ? 19 zostanie wyłączona z ruchu kołowego ulica Wieniawskiego na odcinku od ulicy Noskowskiego do bez przejazdu/ul. Libelta. Będzie tu również obowiązywać zakaz zatrzymywania się pojazdów po obu stronach ulicy....
więcej >

Sygnalizacje świetlne. Dlaczego w Poznaniu nie ma mierników czasu na sygnalizatorach

2014-07-25
W związku z akcją Stowarzyszenia Lepsze Rataje "POZNAŃ CHCE CZASOMIERZY" o montaż tzw. mierników czasu na sygnalizacjach świetlnych, czyli urządzeń wyświetlających czas pozostały do zapalenia się zielonego sygnału świetlnego, pragniemy wyjaśnić, że w innych miastach naszego kraju, mierniki (odliczniki) zostały zamontowane na sygnalizacjach realizujących programy ze stałym cyklem i stałą długością poszczególnych faz ruchu ? tzw. sygnalizacjach stałoczasowych.
Pragniemy podkreślić, że w Poznaniu, na 315 sygnalizacji świetlnych, 95 procent stanowią sygnalizacje...
więcej >

ENEA Poznań Triathlon. Zmiany organizacji ruchu

2014-07-23
Informujemy, że w najbliższy weekend tj. 26 i 27 lipca nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu związane z organizacją imprezy ENEA Poznań Triathlon.
W związku z przebiegiem trasy rowerowej w dniu 26 lipca br. (sobota) między godzinami 8?13 i w niedzielę 27 lipca br. między godzinami 8?15 zostaną całkowicie wyłączone z ruchu drogowego ulice Krańcowa, Warszawska oraz trasa nr 92 z Poznania do Kostrzyna. Na najważniejszych skrzyżowaniach zlokalizowane zostaną śluzy...
więcej >

Polewaczki na ulicach

2014-07-21
Dzisiaj polewaczki zraszać będzie ulice Starego Miasta, Grunwaldu, Łazarza, Jeżyc i Wildy. Od wielu lat Zarząd Dróg Miejskich, kiedy temperatury są bardzo wysokie (ok. 30 stopni Celsjusza) a prognozy zapowiadają kolejne ciepłe dni i brak opadów deszczu zleca polewanie ulic. Prace wykonują wyłonione w przetargu firmy zajmujące się oczyszczaniem miasta. Z wyjazdów polewaczek korzyści czerpią kierowcy, którzy zyskują schłodzoną nawierzchnię jezdni oraz mieszkańcy, którzy w upalne dni mają spłukane z...
więcej >

Uroczystości 95 Rocznicy Powstania Policji Państwowej. Zmiany w organizacji ruchu

2014-07-21
Informujemy, że w dniu 23 lipca br. odbędą się uroczystości związane z 95 Rocznicą Powstania Policji Państwowej. W związku z uroczystością nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Po mszy świętej w Poznańskiej Farze ok. godz. 13.00 nastąpi przemarsz kolumny na plac Wolności (trasa przemarszu: ul. Gołębia, ul. Wrocławska, ul. Kozia, ul. Murna, ul. Paderewskiego, pl. Wolności). W tym dniu w godzinach od 10.00 do 17.00 nastąpi wyłączenie jednego pasa ruchu na...
więcej >

Uwaga kierowcy! Naprawa studni kanalizacji deszczowej na prawoskręcie z ulicy Garbary w ulicę Estkowskiego

2014-07-18
Informujemy, że dziś, tj., w piątek, 18 lipca, około godziny 18, rozpocznie się awaryjna naprawa studni kanalizacji deszczowej zlokalizowanej na pasie prawoskrętu z ulicy Garbary w ulicę Estkowskiego. Podczas prac prawoskręt zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy poruszający się w stronę ronda Śródka będą mogli korzystać z przyległego pasa ruchu.
Za wszystkie utrudnia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązującą organizację ruchu.
foto ZDM
więcej >

Odpowiedź na artykuł Karoliny Koziołek wydrukowany w ?Głosie Wielkopolskim?

2014-07-17
Artykuł Karoliny Koziołek ?Przebudują rondo Rataje. A miasto? poprawi?, ?Przebudowa, bo będzie galeria. A jak będzie to ? się przebuduje? z dnia 17 lipca br. w ?Głosie Wielkopolskim? wprowadza w błąd opinię publiczną. ?Spółka Apsys, budująca gigantyczne centrum handlowe Posnania na Łacinie, będzie w najbliższym czasie przebudowywała część ronda Rataje? ? pisze autorka artykułu. Możemy również przeczytać, że ?Rok temu miasto ogłosiło założenia przebudowy ronda Rataje ? ruch samochodowy pod...
więcej >

Wyłączenie napięcia na sieci trakcyjnej PST w dniach 19 i 20 lipca

2014-07-17
Informujemy, że w związku z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego konieczne jest wprowadzenie zmian w komunikacji tramwajowej na trasie PST.
W dniach 19 lipca (sobota) od godz. 4.00 do 20 lipca (niedziela) do godz. 24.00 nastąpi wyłącznie napięcia na sieci trakcyjnej PST. W tych dniach tramwaje pojadą z trasy PST ulicą Roosevelta do mostu Dworcowego.
Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.
foto ZDM
więcej >

Komunikat dla klientów SPP na Jeżycach. PEKĄ można zapłacić za postój

2014-07-17
Szanowni Klienci,
informujemy, że czytniki w parkomatach zainstalowanych w SPP na Jeżycach akceptują płatności kartą PEKA. Dostawca parkomatów wgrał do wszystkich urządzeń nowe oprogramowanie czytników kart. Oznacza to możliwość opłacenia PEKĄ postoju w tej dzielnicy. Za parkowanie na Jeżycach można zapłacić również bilonem i za pomocą aplikacji mobilnych: MoBilet, mPay, SkyCash lub Pango.
Informujemy, że na pozostałym obszarze SPP nadal można opłacać postój za pomocą kart chipowych ZDM, bilonem w automacie...
więcej >

Rondo Śródka z nowymi tablicami

2014-07-15
Tak jak zapowiadaliśmy na rondzie Śródka zamontowane zostały nowe tablice informacyjne. Tablice zamontowane zostały na wszystkich wlotach skrzyżowania i przypominać mają kierowcom o przestrzeganiu podstawowych zasad ruchu drogowego.
Kierowca wjeżdżający na skrzyżowanie z ruchem okrężnym na zielonym świetle wykonujący manewr skrętu w lewo ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi, który wjeżdża na skrzyżowanie na zielonym świetle z przeciwnego wlotu i jest z jego prawej strony.
Liczymy, że nasze działania informacyjne przyczynią się do...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia drogowe w rejonie ul. Kutrzeby - budowa kolektora ogólnospławnego w al. Niepodległości

2014-07-14
Jak informuje firma Aquanet od 16 lipca (środa) do 14 sierpnia (czwartek) 2014 r. w związku z kolejnym etapem "Budowy kolektora ogólnospławnego 2200m wraz z przelewem burzowym w al. Niepodległości w Poznaniu" wystąpią dodatkowe utrudnienia drogowe - tym razem w rejonie ul. Kutrzeby.
Ponieważ fragment ul. Kutrzeby na ten czas zostanie zamknięty, przejazd samochodów z al. Niepodległości i ul. Przepadek w kierunku ul. Garbary będzie możliwy jedynie ul. Ks. Józefa (na...
więcej >

Nowe tablice informacyjne na rondzie Śródka

2014-07-14
Jutro drogowcy na rondzie Śródka zamontują nowe tablice informacyjne. Tablice ustawione zostaną na wszystkich wlotach skrzyżowania i przypominać mają kierowcom o przestrzeganiu podstawowych zasad ruchu drogowego.
Przypominamy, że kierowca wjeżdżający na skrzyżowanie z ruchem okrężnym na zielonym świetle wykonujący manewr skrętu w lewo ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi, który wjeżdża na skrzyżowanie na zielonym świetle z przeciwnego wlotu i jest z jego prawej strony.
foto ZDM
więcej >

Komunikat dla klientów SPP na Jeżycach

2014-07-14
Szanowni Klienci,
informujemy, że czytniki w parkomatach zainstalowanych w SPP na Jeżycach nie akceptują płatności kartą PEKA. Oznacza to czasowy brak możliwości opłacenia PEKĄ postoju w tej dzielnicy. Nadal można zapłacić za parkowanie bilonem i za pomocą aplikacji mobilnych: MoBilet, mPay, SkyCash lub Pango.
Już po pierwszym sygnale od mieszkańców poinformowaliśmy dostawcę parkomatów o problemie. Został on zobowiązany przez Zarząd Transportu Miejskiegio do identyfikacji i podjęcia działań naprawczych.
Informujemy, że na...
więcej >

Uwaga! Remonty chodników na ulicach Szydłowskiej i Szpitalnej

2014-07-11
Informujemy, że w dniu 14 lipca rozpocznie się remont chodnika na ulicy Szydłowskiej na odcinku od ul. Lazurowej do ul. Turkusowej. Prace potrwają do 19 lipca br.
W dniu 14 lipca rozpocznie się remont ulicy Szpitalnej na odcinku od wjazdu do szpitala do wjazdu nr 2. Prace potrwają do 5 września 2014 r.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość, ostrożność oraz o zwracanie uwagi na aktualnie...
więcej >

Objazd ulicy Szczepankowo. Budowa kanalizacji sanitarnej

2014-07-11
Jak informuje Aquanet od 14 lipca do 31 lipca br. w ramach inwestycji Aglomeracja Poznań: Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami na terenie Szczepankowa w Poznaniu - etap II" rozpoczną się prace prowadzone przez firmę TERLAN. W związku z tym zostanie zamknięty odcinek ulicy Szczepankowo między ulicą Skibową i Gospodarską. Objazd zostanie wyznaczony ulicą Glebową
Szczegóły na stronie internetowej Aquanetu.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy o ...
więcej >

Uwaga kierowcy! Od 14 lipca remont skrzyżowania Hetmańska ? Grochowska ? Arciszewskiego ? Reymonta

2014-07-11
Kończą się prace torowe prowadzone przez MPK na skrzyżowaniach ulic Hetmańskiej i Reymonta oraz Reymonta i Wyspiańskiego. Po zakończeniu prac torowych Zarząd Dróg Miejskich zlecił Zakładowi Robót Drogowych remont skrzyżowania ulic Hetmańska ? Grochowska ? Arciszewskiego ? Reymonta.
Prace rozpoczną się 14 lipca i potrwają do 31 lipca br.
Ze względu na szeroki zakres prac i minimalizowanie utrudnień w ruchu prace zostały podzielone na etapy i prowadzone będą przy zachowaniu...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Grunwaldzkiej. Awaria kanału sanitarnego

2014-07-10
Jak informuje Aquanet od 11 lipca od godziny 6:00 będą prowadzone prace związane z awaryjną naprawą kanału sanitarnego w ulicy Grunwaldzkiej (skrzyżowanie z Grochowską). W związku z powyższym konieczne jest całkowite zamknięcie prawej strony ul. Grunwaldzkiej (dwa pasy jadąc od strony ul. Jugosłowiańskiej w kierunku ronda Jeziorańskiego)
Jak informje Aquanet prace remontowe wraz z odtworzeniem nawierzchni (i przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu) potrwają do godzin wieczornych. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji...
więcej >

Informacja dla klientów ZDM

2014-07-10
Przypominamy, że ze względów organizacyjnych od 16 czerwca 2014 r. nastąpiła zmiana terminów przyjmowania Klientów w Wydziale Zarządzania i Ewidencji Dróg.
Obsługa klientów przez pracowników ZDM prowadzących postępowania (osobiście i telefonicznie) odbywa się:
w poniedziałek w godzinach 7:30 ? 15:00
we wtorek w godzinach 7:30 ? 15:00
w czwartek w godzinach 7:30 ? 15:00
w piątek w godzinach 7:30 ? 15:00
Klienci mogą składać korespondencję/ dokumenty w Wydziale Organizacyjnym (naprzeciwko portierni) w...
więcej >

Koncepcja przebudowy ulicy Folwarcznej

2014-07-08
Informujemy, że w zakładce "Projekty drogowe" została zamieszczona koncepcja przebudowy ulicy Folwarcznej. Zaproponowane rozwiązanie drogowe ma na celu umożliwienie uruchomienia linii autobusowej, która ułatwi mieszkańcom dotarcie do pętli tramwajowej.
Początek projektowanej trasy stanowi połączenie z ulicą Szwajcarską. Na wysokości przystanków tramwajowych zlokalizowane zostały przystanki autobusowe komunikacji miejskiej, zaprojektowano chodnik wraz z jego przedłużeniem w kierunku centrum handlowego M1.
Na połączeniu drogi łączącej ulicę Szwajcarską z ulicą Folwarczną zaprojektowane zostało skrzyżowanie z priorytetem...
więcej >

Komunikat dla posiadaczy kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych

2014-07-04
Przypominamy, że od 1 lipca 2014 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą karty parkingowe dotychczas wydane osobom niepełnosprawnym tracą ważność 30 listopada br. Osoby, które zakupiły identyfikator inwalidzki wydawany przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu przed zmianą ustawy (na podstawie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej), po dniu 30 listopada 2014 mogą korzystać z identyfikatora wyłącznie z nową kartą parkingową osoby niepełnosprawnej. Klientom, którzy nie otrzymali nowej...
więcej >

Odpowiedź na artykuł Joanny Leśniewskiej z Gazety Wyborczej

2014-07-03
W odpowiedzi na artykuł Joanny Leśniewskiej z Gazety Wyborczej ?Kto w poznańskim Urzędzie Miasta nie umie liczyć? Brakuje milionów na PEK-ę?, z dnia 3 lipca br. pragniemy poinformować że trwają prace, których konsekwencją będzie integracja wszystkich parkomatów Strefy Płatnego Parkowania z systemem PEKA. Autorka tekstu otrzymała szczegółowe informacje, jednak przedstawione one został w pejoratywny sposób.
Stąd pragniemy przedstawić rzetelne informacje na temat dostosowania parkomatów do korzystania z karty PEKA.
W...
więcej >


Dowiedz się więcej