*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Kolejny projekt do opiniowania - Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Czechosłowackiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Łozową w Poznaniu

2011-08-29
Prezentujemy kolejny projekt drogowy. Tym razem jest to projekt pod nazwą Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Czechosłowackiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Łozową w Poznaniu.
Prezentowany projekt związany jest z pracami wykonywanymi przez PKP – modernizacją linii kolejowej Poznań – Wrocław. PKP wybuduje tunel pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Czechosłowackiej. Dlatego też, od ulicy Łozowej ulicą Czechosłowacką samochody będą poruszać się wykopem a następnie tunelem aż za ulicę Opolską do ulicy Świerkowej. Ponieważ znikną dotychczasowe skrzyżowania z ulicami Opolską i 28 Czerwca zadaniem firmy opracowującej projekt jest przedstawienie możliwości rozwiązań nowego układu drogowego, przede wszystkim w kontekście opracowania najbardziej korzystnego dojazdu do okolicznych zabudowań mieszkalnych. Uwzględniono bezkolizyjne przejścia dla pieszych, rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów. W projekcie ujęta została również możliwość przedłużenia trasy tramwajowej z pętli na Dębcu aż do ulicy Dolna Wilda.
Prosimy Internautów o przesyłanie uwag, opinii, wniosków w terminie do 2 września 2011 roku. Wszystkie uwagi są cenne i mile widziane.Zobacz więcej:
» Projekt - Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Czechosłowackiej na odcinku od skrzyĹźowania z ul. Modrzewiową do skrzyĹźowania z ul. Łozową w Poznaniu
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej