*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Ulica Wrocławska od 1 maja będzie deptakiem

2012-04-30
1 maja br., o godz. 13.00, prezydent Poznania Ryszard Grobelny dokona oficjalnego otwarcia \"nowej\" ulicy Wrocławskiej, która od tego dnia stanie się deptakiem i będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Zamknięcie ulicy Wrocławskiej dla ruchu samochodowego i uwolnienie jej od parkujących samochodów umożliwi odtworzenie typowo staromiejskiego charakteru ulicy, która należy do najstarszych i najważniejszych ulic historycznego Poznania. Ulica Wrocławska stanie się szlakiem turystyczno-handlowym, miejscem typowo spacerowym i rekreacyjnym. Stworzenie deptaku wpłynie na ożywienie funkcji społecznych. Uwolnienie ulicy od nierzadko uciążliwego ruchu samochodowego pozwoli prowadzącym działalność handlową i gastronomiczną na otwarcie kawiarnianych ogródków, stoisk handlowych na ulicy. Po zamknięciu dla ruchu samochodowego ulica Wrocławska wpisze się w staromiejski ciąg spacerowy i usługowo-handlowy, który rozpocznie się na Starym Rynku, a następnie poprowadzi ulicą Wrocławską, ulicą Podgórną obok budynku Kupca Poznańskiego, aż do ulicy Półwiejskiej i Starego Browaru. Mieszkańcy i turyści otrzymają zatem przestrzeń sprzyjającą swobodnemu poruszaniu się, wolną od samochodów, oferującą nową jakość i nowe możliwości w miejskim krajobrazie.

W związku z wprowadzeniem zakazu ruchu wszyscy mieszkańcy ulicy Wrocławskiej i ulic przyległych oraz najemcy, którzy chcą korzystać z samochodów w celu dojazdu na teren posesji muszą posiadać od 1 maja 2012 roku zgodę na wjazd wydawaną przez Zarząd Dróg Miejskich. Dopuszczony będzie bez ograniczeń dojazd na teren posesji przy ulicy Wrocławskiej 25a, przy której funkcjonuje prywatny parking samochodowy. Wjazd na parking i wyjazd z parkingu będzie możliwy tylko przez ulicę Jaskółczą.

Zobacz więcej:
» Ulica Wrocławska od 1 maja zamknięta dla ruchu samochodowego
» Wiadomości z Maigistratu
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej