*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Remont ulicy Staszica. Rozpoczęcie prac budowlanych w poniedziałek

2013-03-06
Informujemy, że w poniedziałek, 11 marca 2013 roku, rozpoczną się prace drogowe na ulicy Staszica. Prace budowlane rozpoczną się od wymiany krawężników i remontu chodnika po wschodniej stronie ulicy. Następnie prace brukarskie będą prowadzone po zachodniej stronie ulicy Staszica.
Informujemy, że w trakcie prowadzenia robót brukarskich ruch samochodowy odbywać się będzie po zwężonej jezdni. Nastąpi również czasowe wyłączenie części miejsc postojowych z użytkowania. Wykonawca remontu informuje, że dojazd do posesji będzie możliwy.

Projekt remontu ulicy Staszica przewiduje również wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni na całej, liczącej 296 metrów, długości ulicy. (Wykonawca prac apeluje o nie parkowanie pojazdów w trakcie prowadzenia prac asfaltowych). Po zakończeniu remontu kierowcy będą mieć do dyspozycji jezdnię o szerokości 3,5 metra. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontrapasu o szerokości 1, 5 metra.
Powstaną zatoki postojowe. Po wschodniej stronie ulicy będą zlokalizowane prostopadle do ulicy, po zachodniej równolegle. Obsługa posesji odbywać się będzie przez bezpośrednie zjazdy indywidualne.
Ważnym elementem projektu jest zieleń przyuliczna. W ramach rewaloryzacji zieleni na ulicy Staszica posadzone zostaną drzewa i krzewy: platany klonolistne i róże okrywowe oraz założone trawniki. Krzewy zlokalizowane zostały w poboczu wschodnim - wzdłuż kamienic, natomiast trawniki w poboczu zachodnim między jezdnią a chodnikiem.

Powstanie również nowe oświetlenie uliczne. Lampy zostaną rozmieszczone naprzemiennie po obu stronach ulicy.
W ramach projektu zostaną wybudowane trzy progi zwalniające. Zostaną również wyregulowane wpusty uliczne.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Strabag sp. z o.o. Koszt prac budowlanych wynosi 1196884,91 złotych brutto. Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony na 30 czerwca 2013 roku.
Jak informuje wykonawca rozpoczęcie prac budowlanych uzależnone jest od warunków atmosferycznych .


Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.
foto ZDM
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej