*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Warsztaty rowerowe Think Bike

2013-05-28
Już jutro, w środę 29 maja br., w Poznaniu odbędą się warsztaty Think Bike z udziałem ekspertów z Holandii. Po południu ambasador Królestwa Niderlandów Paul Marcel Kurpershoek i prezydent Poznania Ryszard Grobelny poprowadzą wycieczkę rowerową, do udziału w której zapraszają wszystkich poznaniaków.
Start wycieczki rowerowej nastąpi z placu Kolegiackiego o godzinie 17.00. Metę natomiast zaplanowano przy leśniczówce na Marcelinie (ul. Strzegomska 3) około godziny 18.30. Udział w wycieczce jest otwarty dla wszystkich, jedyny warunek - trzeba zapewnić sobie własny rower.
Z roku na rok coraz więcej poznaniaków wykorzystuje rower jako miejski środek transportu. Wdrażanie przyjaznych rozwiązań komunikacyjnych, zapewniających bezpieczeństwo rowerzystom będzie tematem warsztatów Think Bike, w których obok poznańskich specjalistów z tej dziedziny udział wezmą eksperci z Holandii.
Interaktywne warsztaty Think Bike prowadzone będą od godziny 9.00 w sali Białej Urzędu Miasta Poznania, przy placu Kolegiackim 17. Organizowane są wspólnie przez Ambasadę Królestwa Niderlandów, Miasto Poznań i Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Spotkanie otworzy zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński.
Wiodącym tematem będzie program Rowerem do szkoły, uwzględniający m.in. kwestie:
? bezpieczeństwa ruchu drogowego wokół szkół
? bezpiecznego dojazdu rowerem do szkoły
? szkolnych parkingów rowerowych
? rozwoju polityki rowerowej na poziomie lokalnym

Pragniemy dodać, że od kilku lat Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu przygotowuje przewodnik rowerowy ?Rowerem po Poznaniu?. Naszym celem jest przedstawienie i zachęcenie do korzystania z istniejących w Poznaniu dróg rowerowych, wskazanie połączeń rowerowych w ulicach ruchu uspokojonego, parkingów rowerowych i ciekawych tras. Przewodnik zachęca Poznaniaków do korzystania z roweru jako zdrowego, ekologicznego i alternatywnego środka transportu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami.

foto ZDM
Zobacz więcej:
» Wycieczka rowerowa z prezydentem i ambasadorem oraz niderlandzkie warsztaty bicyklowe
» ROWEREM PO POZNANIU
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej