*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

"Tydzień bez samochodu" w Poznaniu. Zapraszamy na przejazd rowerowy

2013-09-17
W ramach trwającego ?Tygodnia bez samochodu? zapraszamy na przejazd rowerowy ulicami Poznania. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 18 września o godz. 15.30 na plac Wolności. Spotykamy się przy fontannie. Komandorem przejazdu będzie Andrzej Billert z ZDM. Swój udział we wspólnym przejeździe zapowiedział Jacek Y. Łuczak, autor przewodnika rowerowego ?Rowerem po Poznaniu?. Jacek Y. Łuczak jest dziennikarzem, podróżnikiem, kabareciarzem, autorem książek: ?Polska Kazimierza Nowaka. Przewodnik rowerzysty?, ?Tylko nie śpij 2?, ?Spacerownika poznańskiego?. Przewodnik ?Rowerem po Poznaniu? przygotowywany jest od pięciu lat przez ZDM. Popularyzuje turystykę i rekreacje rowerową, poprzez wskazanie turystycznych szlaków rowerowych i pieszych, ciekawych i atrakcyjnych miejsc w Poznaniu. W tym roku przewodnik wzbogacony został o kolejne rozdziały, takie jak: Poznańskie tradycje rowerowe, Kontrapasy ? jak z nich korzystać?, Edukacja rowerowa. Zakończenie prac nad przewodnikiem rowerowym zbiegło się w tym roku z uruchomieniem poznańskiej strefy 30.
Zapraszamy do wspólnego, aktywnego spędzenia popołudnia. Zachęcamy słowami autora tekstu przewodnika Jacek Y. Łuczaka ? po Poznaniu warto jeździć rowerem z wielu względów: jazda na rowerze może być wspaniałą okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń. Pamiętajmy także, że jazda na rowerze poprawia kondycję, przemianę materii, wzmacnia siłę fizyczną, hartuje ciało i ducha, nie wymaga szczególnie dużego wysiłku. Jest po prostu zdrowa! Rowerem można dojechać tam, gdzie nie dotrze ani autobus, ani tramwaj. Rower daje radość, swobodę a przede wszystkim ? poczucie wolności i niezależności, zwłaszcza od ulicznych korków w czasie porannych czy wieczornych szczytów?. Przewodnik ?Rowerem po Poznaniu? dostępny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do lektury.
Dla pierwszych 10 osób, które jutro o 15.30 zgłoszą się do wspólnego przejazdu rowerowego przygotowaliśmy niespodzianki.

Organizatorami \"Tygodnia bez samochodu\" w Poznaniu są: Urząd Miasta Poznania, Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Centrum Kultury Zamek oraz Zarząd Dróg Miejskich.

Zobacz więcej:
» Tydzień bez samochodu" w Poznaniu. Finał 22 września na Św. Marcinie. Zmiany w organizacji ruchu
» PRZEWODNIK „ROWEREM PO POZNANIU
» "Tydzień bez samochodu" w Poznaniu i Aglomeracji Poznańskiej
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej