*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Konferencja prasowa poświęcona zimowemu utrzymaniu ulic Poznania

2013-12-05
Dzisiaj w siedzibie ZDM odbyła się konferencja prasowa poświęcona zimowemu utrzymaniu ulic w naszej administracji. Dyrektor ds. Zarządzania Drogami, Katarzyna Bolimowska przedstawiła dziennikarzom standardy utrzymania dróg w sezonie zimowym 2013/2014. Szczególną uwagę poświęciliśmy ochronie zieleni przyulicznej. Naczelnik Wydziału Terenów Zieleni Agnieszka Szulc opowiedziała dziennikarzom o bardzo niekorzystnym wpływie soli drogowej na roślinność. Negatywne działanie soli potęgowane jest dodatkowo wiosennymi deficytami wody. Wspomniała również o wzroście oczekiwań mieszkańców oraz ?naciskach? niektórych grup społecznych na utrzymanie ?czarnych? nawierzchni jezdni, co w dalszej perspektywie przyczynia się do zwiększonych strat wśród zieleni przyulicznej. Wobec tego ZDM rozpoczął kilka lat temu akcję uświadamia mieszkańców o szkodliwości działania soli oraz o korzyściach wynikających z ekologicznego postępowania ze środowiskiem. Od 2009 roku na ulicach zaczęto stosować maty i osłony zabezpieczające roślinność przed szkodliwym wpływem soli drogowej.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z bardzo ciekawą prezentacją ?Poznańska zieleń przyuliczna a zimowe utrzymanie dróg?.

foto ZDM
Zobacz więcej:
» Nie solę! Apel do kierowcĂłw, mieszkańcĂłw, administratorĂłw i zarządcĂłw terenĂłw o ograniczenie uĹźycia środkĂłw chemicznych stosowanych w zimowym utrzymaniu
» Poznańska zielen przyuliczna a zimowe utrzymanie drĂłg
» Zimowe utrzymanie ulic miasta Poznania w sezonie 2013/2014
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej