*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

W sobotę rozpoczyna się budowa przystanku wiedeńskiego

2014-03-05
Informujemy, że w sobotę 8 marca br. na ulicy Gwarnej rozpoczną się zapowiadane wcześniej prace związane z budową przystanku ?wiedeńskiego?. W związku z prowadzeniem robót budowlanych nastąpią zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. Przystanek tramwajowy przesunięty zostanie w kierunku ulicy Fredry. Ruch kołowy dla upoważnionych aut skierowany zostanie na torowisko tramwajowe. Ruch pieszy po stronie zachodniej odbywał się będzie podcieniami ulicy Gwarnej.
Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec maja 2014 roku. Prace wykonywać będzie wyłoniona w przetargu firma P.U.H. BUD ? BRUK za kwotę ok. 312 tysięcy.
Będzie to pierwszy w Poznaniu tzw. przystanek wiedeński. Przystanek powstaje w celu ułatwienia pasażerom wejścia do pojazdów komunikacji zbiorowej. Istotne są również kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa. Jezdnia zostaje podniesiona do poziomu przystanku tramwajowego, zatem samochody zmuszone będą zwolnić przed przystankiem. Wjazd i zjazd na wyniesioną jezdnię będzie się odbywał po rampie długości 3,7 m. Jezdnia oddzielona zostanie od peronu obrzeżem kamiennym. Z myślą o osobach z dysfunkcją narządów wzroku wzdłuż peronu zostaną ułożone płytki z wypukłymi elementami.

Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy

foto ZDM
Zobacz więcej:
» Pierwszy przystanek typu wiedeńskiego na ulicy Gwarnej
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej