*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Informacje o postępie prac w rejonie węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera oraz mostu Uniwersyteckiego

2014-03-07
Prace drogowe związane z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego prowadzone są zarówno w dzień jak i w godzinach nocnych, w dni powszednie oraz w weekendy. Pracuje tu około 200 osób na dwie a przy przebudowie mostu Uniwersyteckiego na trzy zmiany.
Na Kaponierze roboty koncentrują się na przygotowaniach do betonowania stropu na poziomie 0 (zero) garażu podziemnego. Są to roboty zbrojarskie i szalunkowe. Po zakończeniu betonowania będzie można rozpocząć przygotowania terenu pod budowę płyty pomostowej i przebiegającej po niej wschodniej jezdni ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Bukowskiej do mostu Teatralnego.
Jednocześnie prowadzone są roboty w przejściu podziemnym. Trwa budowa biegów schodowych, schodów ruchomych, szybów wind. Najbardziej zaawansowane są prace przy wejściu od strony ulic Zwierzynieckiej i zachodniej jezdni ulicy Roosevelta (od strony hotelu Sheraton). Rozpoczęte zostały prace związane z przebudową uzbrojeń i instalacji przebiegających przez przejście podziemne.

Kończą się również wszystkie prace rozbiórkowe części wiaduktu (mostu) Uniwersyteckiego nad przebiegającą pod obiektem trasą PST. W najbliższym czasie, w godzinach rozpocznie się rozbiórka obiektu nad torami kolejowymi. Będzie prowadzona w godzinach nocnych. Następnie poszczególne fragmenty starej konstrukcji zostaną przy pomocy dźwigu przetransportowane na plac budowy, gdzie będą rozkuwane. Po oddzieleniu stali zbrojeniowej gruz zostanie wywieziony z placu budowy. Prace będą przebiegać zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez PKP.

Informujemy również, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczęły się prace brukarskie. Polegają na uzupełnianiu brakujących elementów chodnika w pobliżu takich urządzeń jak latarnie, czy szafki energetyczne. Obecnie prowadzone są na ulicy Zwierzynieckiej. W następnej kolejności zostaną przeprowadzone na ulicy Słowackiego, ulicy Dąbrowskiego a zakończą się na ulicy Roosevelta i moście Teatralnym. Tymczasem na torowisku w skrzyżowaniu mostu Teatralnego z ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta rozpoczynają się wykonywanie zalewek strefy około szynowej. Prace będą prowadzone w godzinach nocnych (od 0.0 do 4.0) do połowy kwietnia br.

Zakończenie całości inwestycji (wraz z mostem Uniwersyteckim) zostało zaplanowane na sierpień 2015 roku. Wcześniej, do grudnia 2014 roku, zakończy się większość prac związanych z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i około 2/3 prac związanych z przebudową mostu Uniwersyteckiego.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej