*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Warszawskiej w związku z budową przejścia dla pieszych przez torowisko tramwajowe

2014-03-07
Informujemy, że w dniach od 10 marca do 27 kwietnia 2014 roku trwać będzie budowa przejścia dla pieszych przez torowisko tramwajowe w ulicy Warszawskiej w rejonie przystanku przy ulicy Mogileńskiej.
W związku z pracami budowlanymi konieczne jest wyłączenie prawego pasa wylotowej (południowej) jezdni ulicy Warszawskiej na odcinku od ulicy Mogileńskiej do zatoki autobusowej. Ruch kołowy odbywać się będzie jednym (lewym) pasem ruchu.

Projekt budowy dojścia do przystanku tramwajowego przy ul. Warszawska ? Pusta przez torowisko na sygnalizacji świetlnej był prezentowany na naszej stronie internetowej w maju 2013 roku. Wpłynęło wtedy 6 maili. Z przedstawionych dwóch propozycji zdecydowana większość Internautów wnioskowała o realizację przejścia dla pieszych przez torowisko w rejonie ul. Mogileńskiej i budową chodnika wzdłuż torowiska, po jego północnej stronie. Zgodnie z opiniami Internautów, MPK oraz po przeanalizowaniu względów bezpieczeństwa została podjęta decyzja o realizacji właśnie tego wariantu.

Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie oznakowanie drogowe.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej