*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Przebudowa węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera. Budowa mostu Uniwersyteckiego. Nocne i weekendowe wyłączenia trasy PST

2014-03-25
Informujemy, że trwają przygotowania do kolejnego etapu betonowania stropu na poziomie 0 (zero) garażu podziemnego. Kolejne 1000 metrów sześciennych betonu zostanie zużyte do budowy ustroju nośnego w najbliższy weekend. O ile pozwolą warunki atmosferyczne prace zostaną wykonane w nocy z piątku na sobotę, tj. z 28 na 29 marca.
Prowadzone są również roboty budowlane w przejściu podziemnym, między innymi związane z przygotowaniem montażu wind i schodów ruchomych.
Kontynuowane są wyburzenia wschodniej części mostu Uniwersyteckiego. Jednocześnie rozpoczyna się palowanie pod nowe podpory zachodniej części obiektu. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu komunikacji zbiorowej prace budowlane są prowadzone głównie w godzinach późno wieczornych, nocami oraz w weekendy.
W trosce o bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej, pracowników budowy oraz ze względów technologicznych konieczne są wyłączenia trasy PST z ruchu. W terminie do 7 kwietnia, tak jak do tej pory, wyłączenia trakcji tramwajowej nad trasą PST będą mieć miejsce od poniedziałku do czwartku w godzinach 20.00 ? 4.00 oraz od piątku, od godziny 20.00 do poniedziałku, do godziny 4.00. Oznacza to, że w dni powszednie po godzinie 20 oraz w weekendy, od piątku, od godziny 20.00 do godziny 4.00 w poniedziałek, nie będą jeździć tramwaje trasą PST pod mostem Uniwersyteckim.
Informujemy, że od poniedziałku 7 kwietnia, trasa PST będzie wyłączana z ruchu tylko w weekendy, tj. od godziny 20 w piątek do godziny 4.00 w poniedziałek. Od poniedziałku do piątku, do godziny 20, trasa PST będzie otwarta dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Informujemy również, że od poniedziałku, 31 marca 2014 roku, dojazd do ulicy Dworcowej będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów poruszających się od strony ulicy Zwierzynieckiej i Roosevelta. Z uwagi na prace rozbiórkowe na moście Uniwersyteckim nie będzie można dojechać do ulicy Dworcowej północną jezdnią ulicy Święty Marcin.

Termin zakończenia tego etapu prac został wyznaczony na 28 kwietnia br.

Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od ZDM harmonogram prac może ulec zmianie.


foto ZDM

Zobacz więcej:
» ZTM
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej