*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Zakończyła się rewaloryzacja skweru u zbiegu ulic Górna Wilda-Chwiałkowskiego-Dolina

2014-06-03
Miło nam poinformować, że zakończył się prace związane z rewaloryzacją skweru u zbiegu ulic Górna Wilda- Chwiałkowskiego ? Dolina. Dzięki wspólnym staraniom Rady Osiedla Wilda i ZDM to dotychczas zaniedbane miejsce całkowicie zmieniło swoje oblicze. Ze względu na zakres prac podzielono je na etapy.
W ubiegłym roku wykonano prace budowlane polegające na zmianie układu drogowego. Zmieniono układ placu, zgodnie z projektem przesunięto go w kierunku południowym. W części środkowej placu wykonano chodnik. Wymieniona została nawierzchnia jezdni, chodników, uporządkowano parkowanie. Powstało również dodatkowe przejście dla pieszych w kierunku ulicy Chwiałkowskiego, zaś istniejące przejścia dla pieszych przez ulice Dolina i Chwiałkowskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Górna Wilda zostały przesunięte w kierunku jezdni ulicy Górna Wilda. Dodatkowo z myślą o osobach z dysfunkcją narządów wzroku uzupełniono oznakowanie poziome.
W tym roku na zlecenie ZDM wykonano nowe nasadzenia kasztanowców, cisów, róż oraz bylin i roślin cebulowych. Na skwerze pojawiły się również nowe elementy małej architektury, m.in. ławki, kosze na śmieci.
Prace finansowane były przez Radę Osiedla Wilda.

foto ZDM
Zobacz więcej:
» Jest takie miejsce w Poznaniu
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej