*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Przestrzeń wspólna - konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania ulic Taczaka i Garncarskiej jako przestrzeni zamieszkania, usług, ruchu i spotkań

2014-08-20
Miło nam poinformować, że ogłoszony został konkurs pn.?Przestrzeń wspólna - opracowanie koncepcji zagospodarowania ulic Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu jako przestrzeni zamieszkania, usług, ruchu i spotkań?.
Celem konkurs Zarządu Dróg Miejskich i Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Poznaniu jest uzyskanie najlepszej koncepcji urbanistyczno ? architektoniczno - drogowej umożliwiającej realizację zróżnicowanego programu przestrzenno ? funkcjonalnego, uzyskanie możliwie najbardziej uniwersalnej i mobilnej przestrzeni wspólnej dla ulicy Taczaka i Garncarskiej, pozwalającej na ich różnorodną aranżację w zależności od np. potrzeb funkcjonalno ? użytkowych czy pór roku. Ważnymi aspektami będą jakość i atrakcyjność zagospodarowania dla mieszkańców, a także dla osób odwiedzających tę okolicę. Celem konkursu jest także wyłonienie autora (zespołu autorskiego), który otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie projektu architektoniczno - drogowego ulicy Taczaka w Poznaniu.
Organizatorzy konkursu oczekują twórczego podejścia do rozwiązań przestrzenno ? funkcjonalnych obszaru ulic objętych konkursem w ramach stworzenia przestrzeni dla ruchu, spotkań i rekreacji, stanowiących wspólną przestrzeń dla aktywności społeczno ? kulturalnej.
Zainteresowani konkursem mogą składać wnioski do 23 września 2014 r. Ogłoszenie kwalifikacji uczestników nastąpi 30 września 2014 r. Składanie prac konkursowych przewidziano do 2 grudnia 2014 r.
Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można na naszych stronach internetowych w zakładce ?Zamówienia Publiczne? lub na stronach Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu.

Zapraszamy do udziału w konkursie.


foto ZDM
Zobacz więcej:
» ZamĂłwienia Publiczne
» Stowarzyszenie ArchitektĂłw Polskich Oddział w Poznaniu
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej