*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Kolejna edycja przewodnika ?Rowerem po Poznaniu?

2014-08-26
Zarząd Dróg Miejskich po raz szósty przygotował przewodnik rowerowy ?Rowerem po Poznaniu?. Przedstawiamy i zachęcamy do korzystania z istniejących w Poznaniu dróg rowerowych, opisujemy i wskazujemy połączenia rowerowe w ulicach ruchu uspokojonego, parkingi rowerowe, ciekawe trasy. W ostatnich latach chętnie sięgamy do historii, piszemy o tradycjach rowerowych, osobach popularyzujących sport i ruch rowerowy. Nasz przewodnik, a właściwie poradnik zachęca Poznaniaków do korzystania z roweru jako zdrowego, ekologicznego i alternatywnego środka transportu. Przekonujemy, że z roweru może korzystać prawie każdy i prawie w każdym wieku. Jak pisze autor tekstu przewodnika Jacek Y. Łuczak po Poznaniu warto jeździć rowerem z wielu względów: ?jazda na rowerze może być wspaniałą okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń. Pamiętajmy także, że jazda na rowerze poprawia kondycję, przemianę materii, wzmacnia siłę fizyczną, hartuje ciało i ducha. Jest po prostu zdrowa! Rowerem można dojechać tam, gdzie nie dotrze ani autobus, ani tramwaj. Rower daje radość, swobodę a przede wszystkim ? poczucie wolności i niezależności, zwłaszcza od ulicznych korków w czasie porannych czy wieczornych szczytów.?
Jacek Y Łuczak jest podróżnikiem, kabareciarzem, dziennikarzem, autorem książek: ?Polska Kazimierza Nowaka. Przewodnik rowerzysty?, ?Tylko nie śpij 2?, ?Spacerownika poznańskiego?. Przewodnik ?Rowerem po Poznaniu? popularyzuje turystykę i rekreacje rowerową, poprzez wskazanie turystycznych szlaków rowerowych i pieszych, ciekawych i atrakcyjnych miejsc w Poznaniu i okolicach. Poruszamy tematykę edukacji rowerowej, kultury komunikacyjnej. Przypominamy czemu służą i jak korzystać z kontrapasów rowerowych. W tym roku nasz przewodnik wzbogacony został o kolejne rozdziały, takie jak: Warsztaty rowerowe z tradycjami, Moda na kolarstwo szosowe, Poznańskie legendy kolarstwa.
W nowym przewodniku piszemy o legendach kolarstwa związanych z Poznaniem. Wspominamy sukcesy sportowe: Zenona Czechowskiego, Andrzeja Kaczmarka, Zdzisława Obiegały, Bogdana Bartkowiaka, Janusz Kowalskiego, rodziny Klujów.
Gorąco zachęcamy do ciekawej lektury.

Przewodnik ?Rowerem po Poznaniu? dostępny jest na naszej stronie internetowej.

foto ZDM
Zobacz więcej:
» PRZEWODNIK „ROWEREM PO POZNANIU” 2014
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej