*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Budowa dróg pieszo ? rowerowych w ciągu ulicy Jarosławskiej i Pabianickiej

2014-10-21
Trwa budowa drogi pieszo ? rowerowej w ciągu ulicy Jarosławskiej na odcinku od ul. Nowotarskiej do ul. Krzesiny. Droga powstaje po zachodniej stronie ulicy oraz w rejonie skrzyżowania z ulicą Krzesiny. Długość drogi wyniesie ponad 280 metrów, szerokość 3 metry. Rowerzyści będą poruszać się po nawierzchni wykonanej z kostki betonowej bezfazowej. W ramach inwestycji zostaną wykonane również zjazdy do posesji i wyregulowane pod względem wysokościowym wszystkie urządzenia obce.

Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na 30 listopada 2014 roku. Prace wykonuje firma RAT ? BUD Jacek Ratajczak. Koszt to 130096,79 złotych.

Zadanie jest realizowane w ramach środków pochodzących z rezerwy celowej przeznaczonej przez Prezydenta Miasta Poznania na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej ze środków Rady Osiedla Krzesiny ? Pokrzywno ? Garaszewo. Pragniemy dodać, że Rada Osiedla przeznaczyła również środki pieniężne na wykonanie chodnika wzdłuż ul. Pabianickiej. To zadanie zostanie zrealizowane w ramach zamówienia uzupełniającego do zadania na ulicy Jarosławskiej.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej