*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Uwaga kierowcy! Remont nawierzchni jezdni na ulicy Jasna Rola

2014-10-31
Informujemy, że we wtorek, 4 listopada 2014 roku, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na ulicy Jasna Rola.
Prace będą wykonywane na odcinku od ulicy Błażeja do cmentarza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Po zakończeniu prac kierowcy będą jeździć ? zamiast jak dotąd po gruntowej ? po nawierzchni z asfaltobetonu.

W pierwszym etapie remontu prowadzone będą roboty przygotowawcze. Odbywać się będą ?pod ruchem?. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami: zwężeniami jezdni, przejazdami sprzętu budowlanego, dostawami materiałów budowlanych. Konieczne więc będzie zachowanie koncentracji i ostrożności podczas jazdy remontowanym odcinkiem ulicy.

W następnym etapie prowadzone będą roboty bitumiczne. Nawierzchnia z asfaltobetonu będzie układana przy całkowitym zamknięciu dla ruchu tego fragmentu ulicy Jasna Rola. O terminie rozpoczęcia prac bitumicznych będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pragniemy dodać, że jest to drugi etap prac na ulicy Jasna Rola. W ubiegłym roku dywanik bitumiczny został ułożony na odcinku od ulicy Naramowickiej do ulicy Błażeja. Dodatkowo, pobocza ulicy, zostały wyłożone materiałem pofrezowym.

Zadanie zostało ustalone z Radą Osiedla Naramowice. Remont jest również finansowany ze środków, które znajdują się w dyspozycji rady.

Prace drogowe, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, wykona Zakład Robót Drogowych w terminie do końca listopada 2014 roku.

Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.
Zobacz więcej:
» Remont ulicy Jasna Rola w 2013 r. cz. I
» Remont ulicy Jasna Rola w 2013 r. cz. II
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej