*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Świeć przykładem. Zachęcamy do noszenia odblasków

2014-10-31
Jak informuje policja w latach 2011 ? 2013 w Poznaniu miało miejsce 499 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego, co stanowi 42% całości zdarzeń. Wynikały one przede wszystkim ze złych warunków atmosferycznych oraz braku ostrożności zarówno ze strony pieszych jak i kierujących.
Przed nami najtrudniejsze jesienno ? zimowe dni dla komunikacji. Jutrzejszy Dzień Wszystkich Świętych dodatkowo skłania do refleksji. Dlatego dzisiaj wspólnie z komendą miejską policji, uczniami, dziennikarzami, przy wsparciu duchowym dominikanina o. Stanisława Nowaka zachęcaliśmy poznaniaków, którzy odwiedzali groby najbliższych na Nowinie aby pamiętali o bezpieczeństwie. To najlepszy czas żeby przypomnieć najmniej chronionym uczestnikom ruchu drogowego o tym, że należy dbać o własne bezpieczeństwo, być widocznym na drodze.
Wspólnie z najmłodszymi promowaliśmy bezpieczne poruszanie się po ulicy oraz używanie odblasków. Kierowcom przypominaliśmy o kulturze jazdy i przestrzeganiu przepisów prawa.

foto ZDM
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej