*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Strzelecka już wkrótce odmieniona

2014-11-04
Pod koniec września rozpoczęły się prace związane z remontem chodnika na ulicy Strzeleckiej. Prace brukarskie zakończono na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Strzałowej. W ramach prac remontowych nie tylko zmieniono nawierzchnie chodnika ale również podniesiono krawężnik przy przystanku, tak aby pasażerowie mogli wygodniej wsiadać i wysiadać z tramwaju. Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wykonany został również nowy skwer przy ul. Strzeleckiej na wysokości ul. Półwiejskiej. Konsekwentne działania ZDM w kształtowaniu nowych, zielonych przestrzeni pozwoliły odmienić wiele miejsc w Poznaniu. Wyrażamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców, przechodniów o uszanowanie wysiłku włożonego w rewaloryzację. Pragniemy aby centrum miasta było jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom. Na ulicy Strzeleckiej w wyniesionych gazonach posadzono drzewa - robinie białe w odmianie ?Bessoniana? otoczone trawami ozdobnymi. Teren za przystankiem tramwajowym wyposażony został w elementy małej architektury: ławki, kosze i stojaki rowerowe. Wzdłuż chodnika po stronie południowej, przy Liceum nr 3 zamontowano estetyczne barierki oddzielające ruch pieszy od kołowego.
Zadanie sfinansowała Rada Osiedla Stare Miasto. W następnej kolejności zaplanowano remont chodnika na ul. Strzeleckiej na odcinku do ul. Długiej do Łąkowej.
Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na zlecenie ZDM nowa zieleń pojawiła się m.in. u zbiegu ulic Wrocławskiej i Podgórnej, Półwiejskiej, Taczaka, Rybakach, przed Okrąglakiem. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi zieleni przyulicznej ZDM.

foto ZDM
Zobacz więcej:
» ZIELEŃ PRZYULICZNA ZDM
» Nowa zieleń, mała architektura na Półwiejskiej
» Nowa zieleń przyuliczna u zbiegu ulic Wrocławskiej i PodgĂłrnej
» Ławki i zieleń przed Okrąglakiem
» Oaza zieleni na Rybakach
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej