*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Uwaga kierowcy, piesi! Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Opolskiej, Czechosłowackiej i 28 Czerwca 1956 roku

2014-12-12
Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie w poniedziałek, 15 grudnia 2014 roku, będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu na ulicy Opolskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Czechosłowacką. Po porannym szczycie komunikacyjnym, około godziny 9, zamknięty dla ruchu zostanie jeden pas ulicy Opolskiej prowadzący w kierunku centrum Poznania. Następnego dnia, we wtorek, 16 grudnia, zamknięty zostanie jeden pas jezdni prowadzącej w stronę Lubonia. Ruch kołowy odbywać się będzie wahadłowo i będzie sterowany tymczasową sygnalizacja świetlną.
Termin zakończenia tego etapu prac został zaplanowany na worek, 16 grudnia, do godziny 22.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje również o koniecznej zmianie organizacji ruchu na ulicy 28 Czerwca 1956 roku w rejonie skrzyżowania z ulicą Czechosłowacką. Zmiana nastąpi we wtorek, 16 grudnia, o godzinie 9, po porannym szczycie komunikacyjnym. Konieczne jest wyłączenie z ruchu połowy chodnika i jezdni po wschodniej stronie ulicy 28 Czerwca 1956 roku (od strony ulicy Łozowej).
Organizacja ruchu na czas robót przewiduje, że ruch samochodowy ulicą Opolską będzie odbywać się wahadłowo drogą tymczasową od zachodniej strony ul. 28 Czerwca 1956 roku. Sterowany będzie tymczasową sygnalizacją świetlną. Piesi będą korzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy (wschodniej od strony Łozowej). Ten etap prac będzie trwać do 9 stycznia 2015 roku.

Utrudnienia w ruchu i wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu mają związek z realizacja prac budowlanych w ramach zadania pn. Przebudowa ulicy Czechosłowackiej na odcinku od ulicy Modrzewiowej do ulicy Łozowej.

Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

Z przyczyn niezależnych od zarządcy drogi terminy prac budowlanych mogą ulec zmianie
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej