*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Uwaga! W niedzielę -13 grudnia- nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie remontowanego odcinka ulicy Dąbrowskiego

2015-12-10
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie uprzejmie informuje, że w związku z kolejnym etapem robót budowlanych, w dniu 13.12.2015r. około godziny 9.00 zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Kolejny etap obejmuje przebudowę całej zachodniej części skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Przybyszewskiego. Na ulicy Dąbrowskiego od ul. Szpitalnej do ul. Przybyszewskiego w dalszym ciągu dopuszczony będzie wyłącznie ruch lokalny, który będzie się odbywać po jezdni na południowej nitce ul. Dąbrowskiego. Ruch pieszy i rowerowy zostanie skierowany na nowo wybudowany chodnik oraz ścieżkę rowerową po stronie południowej.

Ruch pojazdów relacji Żeromskiego - Przybyszewskiego zostanie przerzucony na wschodnią część skrzyżowania (bliżej centrum). Na ul. Żeromskiego wytyczono pas do jazdy na wprost oraz buspas w tym samym kierunku. Na ul. Przybyszewskiego układ pozostanie niezmieniony w stosunku do poprzedniego etapu tymczasowej organizacji ruchu. Pas środkowy wschodniej jezdni będzie pasem do jazdy na wprost, a na pasie prawym realizowany będzie buspas do jazdy na wprost, oraz prawoskręt dla pozostałych pojazdów. Wyjazd z ul. Dąbrowskiego od strony centrum nadal będzie możliwy tylko w prawo, w kierunku ul. Niestachowskiej.

Przerzucenie ruchu z jezdni zachodniej na wschodnią i odwrotnie będzie odbywać się za pomocą trzech dróg tymczasowych wykonanych w pasie rozdziału. Na ul. Przybyszewskiego będzie to nawierzchnia tymczasowa wykorzystywana w poprzednich etapach, natomiast na ul. Żeromskiego obie ?przewiązki\\\\\\\" zostaną wykonane od podstaw. Na przewiązce bliżej ul. Niestachowskiej będzie realizowany ruch pojazdów osobowych, a na przewiązce zlokalizowanej bliżej skrzyżowania odbywać się będzie ruch autobusowy oraz ruch pojazdów wyjeżdżających ze stacji paliw.

Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia w ruchu.
Zobacz więcej:
» Poznańskie Inwestycje Miejskie
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej