*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Mniej solę! Dbam o Poznań. Naprawdę warto!

2015-12-16
Przez cztery tygodnie w ramach akcji "Mniej solę, chronię Poznań" razem z Gazetą Wyborczą pisaliśmy o szkodliwości nadużywania środków chemicznych w zimowym utrzymaniu dróg. Na samym początku naszej akcji wiceprezydent Maciej Wudarski apelował - jeśli chcemy mieć w Poznaniu piękne i zdrowe otoczenie, ograniczmy używanie soli .
W pierwszym odcinku, dziennikarka Joanna Leśniewska pisała o zgubnym wpływie soli na zieleń i infrastrukturę drogową. Zastępca dyrektora ZDM ds. technicznych, Ireneusz Woźny, wyjaśniał mieszkańcom dlaczego sól jest szkodliwa w mieście i w jakich warunkach atmosferycznych można jej używać. W kolejnym tygodniu radni z poznańskich osiedli opowiadali dlaczego warto posypywać chodniki i niektóre ulice piaskiem. Tydzień temu przedstawialiśmy metody ochrony zieleni przyulicznej stosowane przez poznański ZDM. Dzisiaj na łamach Gazety Wyborczej przywołujemy przykłady innych państw, które zrezygnowały, bądź znacznie ograniczyły zużycie soli drogowej.
Kończymy ten cykl akcji i mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom uda sie ograniczyć zużycie soli w zimowym utrzymaniu. Naprawdę warto!

Zachęcamy do lektury artykułu ?Europa woli żwir, a na drodze zimowe opony? oraz do rozwiązania quizu :-)

Zobacz więcej:
» "Europa woli Ĺźwir, a na drodze zimowe opony”
» Zapraszamy do rozwiązania quizu
» Gra edukacyjna Nie solę. Kiedy nie jest to konieczne
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej