*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

W środę możliwe utrudnienia w ruchu

2016-02-16
W środę, przez trzy godziny, między 12.00 a 15.00 ruch zarówno kołowy jak i pieszy na niektórych ulicach w centrum miasta zostanie wstrzymany na wniosek policji. Wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zamknięta zostanie ulica Mostowa na odcinku od Wszystkich Świętych do skrzyżowania z Kazimierza Wielkiego, ul. Kórnicka od Piotrowo do skrzyżowania z Kazimierza Wielkiego oraz ulica Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania Strzeleckiej/Królowej Jadwigi do skrzyżowania Mostowa/Kórnicka.

Zamknięcie następuje w całości, co oznacza, że obejmuje zarówno ruch kołowy, jak i pieszy.
Planowany termin zamknięcia: od 12.00 do 15.00.

Dziesięć minut wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi objazdy komunikacji zbiorowej, natomiast w samo południe Zarząd Dróg Miejskich wyłączy ruch włącznie ze wszelkimi dojazdami/dojściami.

O 12.05 ZDM wyłączy sygnalizacje świetlne, które na mapie zaznaczono czerwonym kółkiem. Sygnalizacje oznaczone na zielono mogą zostać także wyłączone, jednakże stanie się tak wyłącznie na wniosek Józefa Klimczewskiego, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP.

ZDM ustawi ponadto mobilne tablice VMS 100 m przed skrzyżowaniem Królowej Jadwigi z (po lewej stronie) Drogą Dębińską oraz na ul. Krakowskiej na 100 przed skrzyżowaniem z Garbarami.

Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 5, 13, 16 oraz autobusy linii nr 74, 76, 90 i 603.
Tramwaje linii nr 5 i 13 pojadą przez ul. Strzelecką, Krzywoustego i rondo Rataje. Powrót po takiej samej trasie. Tramwaje linii nr 16 kursują - w obu kierunkach - zmienioną trasą przez pl. Wielkopolski i rondo Śródka.
Autobusy linii nr 74 w kierunku os. Orła Białego kursują bez zmian, natomiast w kierunku Piątkowa pojadą z ronda Rataje, przez rondo Śródka i ul. Wyszyńskiego do Garbar (dalej - stałą trasą). Autobusy linii nr 76 i 603 z Dębiny zamiast na pl. Bernardyński dojadą na rondo Rataje. Trasa linii nr 90 zostanie natomiast skrócona - pojazdy pojadą Garbarami, Estkowskiego, Chwaliszewem do ul. Wielkiej. Zmienioną trasą - przez rondo Rataje, Śródka i pl. Wielkopolski - mogą również kursować tramwaje linii nr 20 przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym (przejazd z os. Sobieskiego w kierunku ronda Rataje po stałej strasie, ul. Strzelecką).

Biuro Prasowe


Zobacz więcej:
» W środę moĹźliwe utrudnienia w ruchu!
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej