*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Zeylanda

2016-11-08
W związku z pracami prowadzonymi w rejonie ulicy Grunwaldzkiej, od środy
(9 listopada) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Zeylanda. W czwartek (10 listopada) planowane jest zamknięcie przejazdu na wprost ul. Bukowską.


Zgodnie z zapowiedziami od 7 listopada trwają prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Zeylanda. Od środy (9 listopada) zmieni się pierwszeństwo przejazdu na tym skrzyżowaniu. Pierwszeństwo będą posiadały pojazdy jadące ul. Bukowską od strony centrum miasta. Podporządkowany będzie przejazd z ul. Zeylanda w Bukowską i z ul. Bukowskiej (od Ławicy) w Zeylanda.
Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki.

To początek zmian. Kolejne planowane są w nocy ze środy na czwartek (10 listopada). Wówczas zamknięty zostanie przejazd na wprost ulicą Bukowską (od hotelu Sheraton w kierunku skrzyżowania z ul. Szylinga). Tylko autobusy, taksówki i rowerzyści będą mogli przejeżdżać na wprost i dodatkowo będą posiadali pierwszeństwo przejazdu. Pozostali kierowcy jadący ul. Bukowską od centrum, aby kontynuować jazdę, będą musieli skręcić w prawo w ul. Zeylanda.

Tym, którzy w związku z wprowadzanymi zmianami, obawiają się utrudnień proponujemy alternatywne drogi dojazdu do ul. Bukowskiej:
- jadąc ul. Roosevelta od Mostu Dworcowego: skręt w ul. Grunwaldzką i dalej
do ul. Szylinga lub kolejnych w zależności od celu podróży,
- jadąc ul. Roosevelta od Mostu Teatralnego: przez rondo Kaponiera w prawo, następnie ul. Zwierzyniecką i Zeylanda,
- jadąc ul. Św. Marcin: przez rondo Kaponiera prosto i dalej ul. Zwierzyniecką i Zeylanda.


pozostałe informacje


Dowiedz się więcej