*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Chodnik na ulicy Obrzyca został wyremontowany

2016-11-16
Ulica Obrzyca znajduje się na osiedlu Piastowskim. Chodnik po jej wschodniej stronie prowadzi do Szkoły Podstawowej nr 3 i do pływalni.

Odbiór techniczny wyremontowanego chodnika po wschodniej stronie ulicy Obrzyca odbył się 3 listopada. Radę Osiedla Rataje, która sfinansowała remont, reprezentowali radni: Jacek Kołyszko, Jan Nowaczyński i Miron Perliński. Radny Perliński podkreślił, że rada osiedla do remontów chodników przywiązuje szczególną wagę. - Dysponujemy środkami w wysokości miliona złotych. To musi wystarczyć na wszystkie cele, nie tylko na remonty chodników - wyjaśnia radny.
Podobną opinię wyraził Radny Kołyszko: - Cieszymy się, że otrzymaliśmy dodatkowe środki na realizację monitoringu miejskiego na terenie osiedla. Chcielibyśmy zlecić jeszcze remont chodników w innej części osiedla, na ul. Szczytnickiej i Na Skarpie. Nie mamy jednak odpowiedniego budżetu. Te prace muszą jeszcze poczekać - zaznacza.

Wszyscy obecni podczas odbioru radni, zgodnie zapowiedzieli zgłoszenie do zarządcy drogi wniosku o wyremontowanie chodnika na ulicy Zamenhofa ze środków ZDM. - Choć korzystamy z niego na co dzień, znajduje się poza kompetencjami naszej rady - zaznaczyli przedstawiciele rady osiedla.

Koszt remontu chodnika o długości 236 metrów wyniósł 136 tys. złotych.

pozostałe informacje


Dowiedz się więcej