*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Przejścia podziemne Bużańska i Górczyn zabezpieczone przed graffiti

2016-11-17
Zakończyły się prace malarskie w przejściach podziemnych Bużańska pod ulicą Dąbrowskiego i Górczyn (przy pętli tramwajowej). W pierwszych dniach listopada odbyły się odbiory techniczne prac, których łączna wartość wyniosła 110,7 tys. złotych.

W przejściu podziemnym Bużańska pod ulicą Dąbrowskiego odnowiono ściany i stropy oraz mury oporowe przy schodach. Renowacja objęła również ściany i stropy przejścia podziemnego Górczyn wraz z wnękami windowymi oraz ścianami oporowe.
Prace nie dotyczyły klatki schodowe przy zejściu przez budynek Dworca Górczyn i wejście z przejścia podziemnego na peron PKP, gdyż miejsca te nie znajdują się w administracji ZDM.

Ze ścian i sufitów przejść podziemnych zostały usunięte wszystkie zanieczyszczenia, w tym nieestetyczne wykwity pochodzenia organicznego i biologicznego, stara i zniszczona powłoka malarska. Ściany zostały wyprofilowane a wszelkiego rodzaju pozostałości po starych instalacjach zostały zaklejone. Szczeliny dylatacyjne zostały wypełnione masą plastyczną. Wyprofilowane ściany zagruntowano i pomalowano, przynajmniej dwoma warstwami, farbami antykorozyjnymi paro przepuszczalnymi. Dopiero po zakończeniu malowania można było zabezpieczyć ściany powłoką antygraffiti, umożliwiającą wielokrotne usuwanie farb - minimum 100 cykli.
Łącznie, powłoką antygraffiti zabezpieczona ponad 1000 metrów kwadratowych ścian w obu przejściach podziemnych.

Prace wykonała firma Techprime Industrial Sp. z o.o. z Poznania.
Fotografie przedstawiają stan przed i po zakończeniu.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej