*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Ponad 250 tys. na remonty chodników na Świerczewie

2016-11-18
Kępińska, Szubińska i Czereśniowa to ciche uliczki na Świerczewie. Na początku listopada zakończyły się tu remonty chodników.

Na ulicy Kępińskiej (odcinek od ulicy Leszczyńskiej do ulicy Szubińskiej) został wyremontowany chodnik po zachodniej stronie ulicy, na Czereśniowej po północnej a na Szubińskiej (odcinek od ulicy Leszczyńskiej do ulicy Kępińskiej) po obu stronach ulicy.

Chodniki do wyremontowania wskazała Rada Osiedla Świerczewo. Podczas odbiorów technicznych, które odbyły się 9 i 14 listopada, radę reprezentowały panie Anny: Matusewicz-Potocka oraz Bartoszewicz- Sarna. -Wytypowaliśmy chodniki do wyremontowania w rejonie ulicy Rawickiej i ta część została w zasadzie zakończona w ubiegłych latach. Teraz remontujemy chodniki na uliczkach dochodzących do ulicy Leszczyńskiej. Do końca tego roku zostanie jeszcze zakończony remont na ulicy Śmiełowskiej a w przyszłym będziemy chcieli remontować chodniki na uliczkach w rejonie ulicy Opolskiej. W przyszłym roku rozpoczniemy również budowę chodników na ulicach, na których ich nie ma a są najbardziej potrzebne?.

Radne nie kryły zadowolenia z zakończenia prac remontowych. Martwiły się niebezpiecznymi sytuacjami, które powodują parkujące pojazdy w pobliżu wylotów osiedlowych uliczek, co utrudnia bezpieczny wyjazd z osiedla.

Wartość robót na ulicy Kępińskiej wyniosła 62,8 tys., na Szubińskiej niespełna 118 tys. a na Czereśniowej 71 tys. złotych. Remonty zostały sfinansowane ze środków celowych Rady Osiedla Świerczewo.

Na fotografiach wyremontowane chodniki: 1 - ul. Kępińska, 2 - ul. Szubińska, 3 - ul. Czereśniowa


pozostałe informacje


Dowiedz się więcej