*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Zakończenie remontów chodników na ulicach Gorczyczewskiego i Wąskiej

2016-11-18
17 listopada odbyły się odbiory techniczne kończące remonty chodników na ulicach Jana Gorczyczewskiego i Wąskiej.

Chodnik na ulicy Gorczyczewskiego został wyremontowany po zachodniej strony ulicy. Oprócz nowych płytek chodnikowych zamontowano również ozdobne słupki oraz trzy stojaki rowerowe. Remont chodnika wykorzystała jedna ze wspólnot mieszkaniowych, która, na własny koszt, odnowiła chodnik prowadzący do administrowanego przez siebie budynku. Dzięki temu jest tu bardziej wygodnie, bezpiecznie i estetycznie.

Długość wyremontowanego chodnika po północnej stronie ulicy Wąskiej, między ulicami Kościelną a Poznańską to około 100 metrów. Jest to wygodny skrót do okolicznych sklepów, warsztatów i kościoła przy ul. Floriana.

- Sześćset tysięcy złotych budżetu to zbyt mało żeby wyremontować wszystkie chodniki na Jeżycach a lista potrzeb jest długa. Remonty chodników na Gorczyczewskiego i Wąskiej były dla nas priorytetowe. Od dawna nie remontowane, pełne nierówności były powodem wielu skarg, które wpływały do naszej rady. Na szczęście dla jeżyckich chodników otrzymaliśmy dodatkowe środki z tytułu funkcjonującej tu strefy płatnego parkowania. Właśnie kończymy uzgadnianie remontów kolejnych chodników ? powiedział radny Czepkiewicz.

Odnowienie chodnika na ul. Gorczyczewskiego kosztowało prawie 71 tys., a na ul. Wąskiej prawie 58,5 tys. złotych. Były to środki celowe Rady Osiedla Jeżyce.

Fotografie przedstawiają ulicę Gorczyczewskiego (1, 2, 4) i ulicę Wąską (3).

pozostałe informacje


Dowiedz się więcej