*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wyremontowaliśmy kolejne chodniki

2016-12-15
Odbyły się kolejne odbiory techniczne wyremontowanych chodników.

Na ulicy Malwowej został wyremontowany chodnik po północnej stronie ulicy, na odcinku od Krokusowej do Chryzantemowej. Na długości 1630 metrów zostały ułożone nowe płytki z kostki betonowej, krawężniki oraz obrzeża. Konieczna była również wymiana nawierzchni jezdni przylegającej do chodnika.

- Ulica Malwowa jest najważniejszą ulicą na naszym osiedlu. Chodnik był bardzo zniszczony. Podczas opadów piesi musieli chodzić drugą stroną ulicy. Utrudnione były dojścia do sklepów i punktów usługowych - tłumaczyli radni Marek Bajon i Krzysztof Mikołajczak z Rady Osiedla Osiedle Kwiatowe.

Przewodnicząca Rady Osiedla, Barbara Glapka, nie kryła zadowolenia z remontu. - Wreszcie i za jednym zamachem. Chodnik po stronie południowej remontowaliśmy ponad trzy lata. Coroczne budżety na remonty były tak niskie, że mogliśmy zlecać wykonanie tylko fragmentarycznych napraw. Na szczęście w tym roku udało nam się pozyskać dodatkowe środku z budżetu miasta. Efekt jest świetny! - podsumowuje Barbara Glapka. Koszt prac wyniósł niemal 580 tys. złotych.

Na ulicy Fabianowo został wyremontowany chodnik po południowej stronie na odcinku od ulicy Kowalewickiej do posesji numer 40.

Podczas odbioru obecne były radne z Rady Osiedla Fabianowo - Kotowo. Ewa Bogusławska zwróciła uwagę na to, że z chodnika korzystają uczniowie i rodzice znajdującej się tu szkoły podstawowej i gimnazjum, mieszkańcy w drodze do sklepów i przystanków komunikacji. Czesława Wasielewska, przewodnicząca Rady Osiedla, dodała, że remont był konieczny.

- To najważniejsza ulica na naszym osiedlu. Musieliśmy zapewnić bezpieczeństwo i komfort pieszym. W przyszłym roku będziemy wnioskować o remont kolejnego odcinka na ulicy Fabianowo, a także o budowę chodników na ulicach ich pozbawionych. Już teraz musimy się do tego dobrze przygotować. Dysponujemy ograniczonymi środkami a dodatkowym problemem są nieuregulowane stany terenowo - prawne - mówi radna. Koszt remontu odcinka o długości 500 metrów na ulicy Fabianowo wyniósł 168 tys. złotych.

Na ulicy Orzeszkowej chodnik został wyremontowany po południowej stronie ulicy na odcinku między ulicami Matejki a Śniadeckich (na długości 232 metrów). W miejsce starej i mocno sfatygowanej nawierzchni pojawiła się nowa kostka betonowa.

Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz, remont oceniła pozytywnie. Koszt remontu to 115 tys. złotych.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej