*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Z myślą o uczniach i mieszkańcach

2016-12-16
Trwają odbiory techniczne po zakończonych remontach chodników. W czwartek, 15 grudnia, miały miejsce na ulicach Przełajowej i Dąbrowskiego. W najbliższych dniach odbędą się kolejne.


Na ulicy Przełajowej został wyremontowanych chodnik po wschodniej stronie ulicy - na odcinku od ulicy Słowiańskiej w kierunku Zespołu Szkół Specjalnych nr 102. W celu obniżenia kosztów została wykorzystana kostka betonowa, tzw. staro - użyteczna, składowana do tej pory w magazynie ZDM. Choć pochodzi z rozbiórek chodników, to jest w dobrym stanie. Takie rozwiązanie to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Stare Winogrady i Zarządu Dróg Miejskich.

- To był dobry pomysł. Dzięki jej użyciu mogliśmy zlecić wyremontowanie dłuższego odcinka chodnika. Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych mogą teraz bezpiecznie i suchą nogą dojść z ulicy Słowiańskiej i przystanku autobusowego przy ulicy Wilczak prosto do bramy placówki. Jakość prac też nie budzi zastrzeżeń - stwierdził Andrzej Baranowski reprezentujący podczas odbioru Radę Osiedla Stare Winogrady.

Zadanie obejmowało również założenie nowych trawników. Okoliczni mieszkańcy mają nadzieję, że nie zostaną one rozjeżdżone przez nieprawidłowo parkujących kierowców.

Koszt remontu chodnika, wraz z wymianą krawężników, betonowych obrzeży i fragmentem jezdni wyniósł 80 tys. złotych.

Rada Osiedla Ogrody zleciła remont chodnika po południowej stronie ulicy Dąbrowskiego na odcinku od posesji nr 182 do ulicy Szczęsnej. Podczas odbioru technicznego honory gospodarzy pełnili radni Eugeniusz Kempa, przewodniczący Zarządu Osiedla oraz Tomasz Robaczyk.

- Remont i współpracę z Zarządem Dróg Miejskich oceniamy pozytywnie. Może dlatego, że nasz rada osiedla jest dobrze do niej przygotowana. Już dziś wiemy, że w przyszłym roku dokończymy remont chodnika na ulicy Nowina, na który przeznaczymy około 130 tys. złotych, czyli 75 procent środków, które zostaną wydane na remonty chodników. Tym razem zostanie odnowiony ten znajdujący się po północnej stronie ulicy - powiedział przewodniczący Zarządu Rady Osiedla.

Koszt remontu chodnika, wraz z wymianą krawężników, betonowych obrzeży i fragmentem jezdni przylegającym do krawężnika wyniósł 80 tys. złotych.

Zakończył się również remont chodnika po północno-wschodniej stronie ulicy Kierskiej na odcinku od ulicy Sanatoryjnej do granicy miasta. Radę Osiedla reprezentował podczas odbioru technicznego radny Janusz Szelągiewcz. Koszt remontu wyniósł 70 tysięcy złotych.

Na fotografiach 1 i 2 chodnik na ulicy Przełajowej przed i po remoncie. Fotografia nr 3 przedstawia wyremontowany chodnik na ulicy Dąbrowskiego, numer 4 na ulicy Kierskiej
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej