*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Nowe chodniki przed świętami

2016-12-19
Dobre warunki atmosferyczne, a przede wszystkim brak opadów, sprzyjają dokończeniu remontów chodników. W ostatnich dniach odbiory techniczne odbyły się między innymi na Starym Mieście, Sołaczu i osiedlu Warszawskim. - Cieszymy się, że udało się zakończyć prace przed świętami - powiedział radny Michał Grześ podczas odbioru chodnika na ulicy Łomżyńskiej.

Na ulicy Składowej wyremontowany został chodnik po stronie południowo - wschodniej na odcinku od ulicy Towarowej do budynku firmy Herbapol. Podczas odbioru technicznego obecne były radne Małgorzata Osińska i Alicja Wilak z Rady Osiedla Stare Miasto. Po bardzo skrupulatnej kontroli jakości prac odbył się spacer roboczy podczas którego przedstawicielki samorządu przedstawiły plany dotyczące kolejnego etapu prac wraz z założeniem zieleni przyulicznej na kolejnym odcinku ulicy Składowej.

Koszt remontu wyniósł ponad 90 tysięcy złotych, które pochodzą z funduszy RO Stare Miasto.

Na Sołaczu został wyremontowany chodnik w części zachodniej ulicy Klin: po stronie wschodniej na odcinku od ulicy Grudzieniec do alei Wielkopolskiej, a po stronie zachodniej od ulicy Pałuckiej do alei Wielkopolskiej.

- Wielkim problemem mieszkańców były parkujące samochody niszczące zarówno zieleń przyuliczną jak i chodnik. Dlatego zdecydowaliśmy, że wraz z remontem chodnika założymy nowe trawniki oraz zamontujemy słupki uniemożliwiające parkowanie - powiedziała Ewa Drobczyńska, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Sołacz.

Dodała również, że rada osiedla będzie wnioskować o remont chodnika we wschodniej części ulicy Klin w przyszłym roku.

W odbiorze technicznym uczestniczyła również Ewa Szczepańska z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta Poznania. Koszt remontu wraz z założeniem trawników oraz montażem słupków to 144 tysięcy złotych.

Na ulicy Łomżyńskiej został wyremontowany chodnik po obu stronach ulicy między ulicami Nowogrodzką a Mińską. Zamiast po zniszczonych płytkach mieszkańcy będą chodzić po kostce betonowej. Została również odnowiona zieleń przyuliczna, a we wskazanych miejscach pojawiły się słupki chroniące przed źle parkującymi samochodami.

Podczas odbioru Radę Osiedla Osiedle Warszawskie - Pomet - Maltańskie reprezentował Michał Grześ, przewodniczący zarządu osiedla. - Remont oceniam pozytywnie. Tych kilka drobiazgów, które wpisaliśmy do protokołu nie zmieniają mojej oceny. Najważniejsze, że wreszcie, po tylu latach oczekiwania, mieszkańcy mogą korzystać z nowego chodnika - wyjaśnił radny Grześ.

Koszt prac na ulicy Łomżyńskiej wyniósł 312 tysięcy złotych.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej