*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Koniec remontów na Górczynie i Grunwaldzie

2016-12-29
Zakończyły się kolejne inwestycje, które przeprowadzono dzięki radom osiedli.

Chodnik na ulicy Rakoniewickiej został wyremontowany po wschodniej stronie, na odcinku od ulicy Skalnej do Leszczyńskiej. Po południowej natomiast odnowiono głównie miejsca postojowe. Wymieniono także krawężniki oraz przylegające do nich fragmenty nawierzchni jezdni.

- Koszt remontu wyniósł 200 tysięcy złotych. Dla naszej rady osiedla to olbrzymi wydatek. Pochłonął prawie wszystkie środki przeznaczone na remonty chodników, a potrzeby w tym względzie są bardzo duże - powiedziała Joanna Gruszczyńska z Rady Osiedla Górczyn.

Zadowolenia nie kryli Jacek Sobczak, przewodniczący Zarządu Osiedla i radny Dionizy Motyl z Osiedla Grunwald Południe. Uczestniczyli w odbiorze wyremontowanej nawierzchni jezdni na ulicy Kłuszyńskiej i chodnika na ulicy Racławickiej.

- Remonty chodników to dla naszej rady jeden z priorytetów. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel rekordową kwotę 495 tysięcy złotych. Dokończenie rozpoczętego w ubiegłym roku remontu na ulicy Racławickiej to ostatnia z zaplanowanych w tym roku tego typu prac. Poprzednie, na ulicach Drzewieckiego, Marszałkowskiej i Trybunalskiej, zakończyliśmy wcześniej - wyjaśnił radny Dionizy Motyl.

Na Racławickiej został wyremontowany chodnik po północnej stronie ulicy na odcinku od posesji nr 64 (miejsce, w którym zakończył się remont prowadzony w ubiegłym roku) do Grunwaldzkiej. Koszt prac wyniósł 113 tysięcy złotych. Koszt robót wykonanych na odcinku ulicy Pogodnej do ulicy Raszyńskiej przekroczył 154 tysięcy złotych.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej