*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Zmiany w ruchu na 25. Fnał WÓŚP

2017-01-12
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniu 15 stycznia 2017 r. w rejonie CK Zamek i ul. Święty Marcin wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w związku z organizacją poznańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na czas trwania imprezy w godzinach od 6:30 do 21:30 wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Święty Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora.

Na finał imprezy ("światełko do nieba"), od godz. 19:30 do 21:30, Policja może zdecydować o wyłączeniu z ruchu odcinka al. Niepodległości od ul. Taylora do ul. Fredry. Wówczas ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicą Taylora na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Dodatkowo wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości - Święty Marcin i al. Niepodległości - Taylora.

Objazd al. Niepodległości przewidziano ulicami: Powstańców Wielkopolskich, Matyi, most Dworcowy, Roosevelta, Kaponierę, most Uniwersytecki i Wieniawskiego oraz ulicami Libelta i Ratajczaka.

Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy.

Ponadto, w godz. od 11:00 do 11:30 Policja i Nadzór Ruchu MPK zabezpieczać będą dynamicznie bieg uliczny, którego uczestnicy zwartą kolumną pokonają trasę: CK Zamek, al. Niepodległości, Libelta, pl. Cyryla Ratajskiego, 3 Maja, pl. Wolności, Al. Marcinkowskiego, Św. Marcin, CK Zamek.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonach zmienionej organizacji ruchu.

Fot: Joanna Żabierek - UMP
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej