*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Zapraszamy na spotkanie o powiększeniu Strefy uspokojonego ruchu

2017-02-20
Zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne, podsumowujące konsultacje, dotyczące powiększenia Strefy uspokojonego ruchu o ulice wokół Starego Rynku. Jest to teren ograniczony ulicami: Garbary, Podgórna, Al. Marcinkowskiego, Solna, Wolnica, Małe Garbary.

Spotkanie odbędzie się w środę 22 lutego o godzinie 17 w Sali sesyjnej (S3) Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17.

Głównym założeniem proponowanych zmian wokół Starego Rynku jest zapewnienie bezpiecznego i swobodnego poruszania się pieszych po wąskich śródmiejskich uliczkach oraz komfortu życia mieszkańcom. Ważne jest również wyeliminowanie przejazdów tranzytowych i udostepnienie przestrzeni publicznej różnym użytkownikom.

Wprowadzenie strefy uspokojonego ruchu oznacza również powiększenie strefy zamieszkania, na obszarze której nawet na ulicach piesi mają pierwszeństwo. Z wybranych chodników znikną parkujące samochody. Dla dostawców obsługujących sklepy i lokale usługowe powstaną specjalne koperty ułatwiające wyładunek towarów.

Mieszkańcy do 28 lutego mogą przesyłać swoje uwagi i sugestie również na adres mailowy: strefa30@zdm.poznan.pl.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej