*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Nowe chodniki i drogi rowerowe

2017-03-03
Jak mają wyglądać nowe drogi dla pieszych i rowerzystów, którzy poruszają się ulicami: Umultowską, Połabską, Łużycką, Stoińskiego i Wiechowicza?

Za tydzień (piątek, 10 marca) na naszych stronach pojawi się "Koncepcja projektowa dla budowy drogi dla rowerów i chodnika lub ciągu pieszo-rowerowego w pasie drogowym ulicy Umultowskiej na odcinku od ulicy Krygowskiego do ul. Lechickiej, w ul. Połabskiej od ul. Lechickiej do Al. Solidarności oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulic Łużyckiej, Stoińskiego i Wiechowicza".

Konsultacje mają na celu wskazanie najlepszych rozwiązań, miejsc, które należy uwzględnić, wybranie elementów z przedstawionych wariantów, które najbardziej odpowiadają mieszkańcom naszego miasta.

Koncepcja powstała z inicjatywy Rady Osiedla Piątkowo (odcinek wzdłuż Umultowskiej) oraz z chęci lepszego skomunikowania Naramowic i zachodniego Piątkowa z centrum miasta. Trasa ułatwi także dojazd do kampusu UAM na Morasku.

Przedstawimy dwa warianty koncepcji. Na podstawie przekonsultowanej koncepcji ZDM zamierza w 2017 roku zlecić opracowanie dokumentacji projektowej na budowę.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej