*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

W sobotę Maniacka Dziesiątka. Sprawdź jak jeździć

2017-03-08
W związku z ulicznym biegiem "Maniacka Dziesiątka" w sobotę 11 marca, w godzinach od 11:30 do 13:30, wprowadza się następujące czasowe zmiany w organizacji ruchu:

Zamknięte będą ulice: arcybiskupa Baraniaka (na czas startu), Berdychowo, Piotrowo, most Rocha (jezdnia północna), Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary, Królowej Jadwigi, Półwiejska (od ul. Krakowskiej w stronę ul. Królowej Jadwigi), Krakowska, Kazimierza Wielkiego.

Ruch dwukierunkowy na jednej jezdni wprowadzony będzie na ulicach: arcb. Baraniaka (po starcie biegu) i Królowej Jadwigi (od ul. Droga Dębińska do ul. Dolna Wilda).

Na czas startu wstrzymany zostanie ruch na ul. Jana Pawła II od strony ronda Śródka do ul. Baraniaka.

Dojazd w rejon pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary będzie możliwy ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Rybaki, Strzelecką i Długą. Wyjazd - prawym pasem ul. Garbary w kierunku ulic: Krakowskiej i Strzeleckiej.

Zalecany objazd ulicy Garbary (w stronę ul. Królowej Jadwigi) prowadzi przez al. Niepodległości.

Zalecany objazd ul. Jana Pawła II prowadzi ulicami: Warszawską, Światopełka, Browarną, Dymka, Chartowo i Bolesława Krzywoustego.

Służby organizatora (wolontariusze, pracownicy agencji ochrony) będą na bieżąco udzielać informacji o objazdach, a w sytuacjach awaryjnych umożliwiać przejazd przez tereny zamknięte dla ruchu.

Stała organizacja ruchu będzie przywracana przez Policję sukcesywnie po przebiegnięciu ostatniego uczestnika imprezy przez poszczególne odcinki drogi.

Więcej informacji na stronie ZTM i stronie organizatora: maniacka.kbmaniac.pl

pozostałe informacje


Dowiedz się więcej