*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Prace budowlane. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

2017-03-28
W dniach od 29 marca do 8 maja 2017 r., w związku z budową przyłącza cieplnego do budynku szkoły nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu na ul. Wyspiańskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Ułańską i na zachód od skrzyżowania.

Jak zapowiada Miejski Inżynier Ruchu podczas prac w ciągu ul. Wyspiańskiego wyłączane z ruchu będą fragmenty jezdni i chodnika tej ulicy, a jezdnia w stronę centrum zawężana będzie do jednego pasa.

Podczas prac w rejonie skrzyżowania z ul. Ułańską wyłączana będzie sygnalizacja świetlna, a w razie potrzeby ruch pojazdów sterowany będzie ręcznie przez uprawnione osoby.

Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h.

Natomiast do 31 sierpnia 2017, w związku z budową budynku z parkingiem podziemnym pomiędzy ulicami ks. Wujka i Niedziałkowskiego, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu na ulicach w rejonie budowy.

Na ul. Wujka wykonane zostaną w chodniku dwa zjazdy do posesji, a na ul. Niedziałkowskiego - jeden zjazd do posesji. Chodniki w rejonie prac będą wyłączane z ruchu na czas rozładunku towarów, a ruch pieszych na kolejnych odcinkach chodnika na ul. Niedziałkowskiego będzie przenoszony na drugą stronę ulicy.

Nie przewiduje się dodatkowych utrudnień w ruchu pojazdów ani ograniczeń prędkości.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej