*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Konsultujemy poszerzenie strefy uspokojonego ruchu o obszary III i IV

2017-03-31
W poniedziałek, 3 kwietnia, na naszej stronie internetowej, zaprezentujemy projekt koncepcyjny uspokojenia ruchu w centrum Poznania dotyczący obszaru III i IV ograniczonymi ulicami: Święty Marcin,Podgórna, Garbary, Krakowska, Królowej Jadwigi i al. Niepodległości

Celem wprowadzenia strefy uspokojonego ruchu jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa, wyeliminowanie tranzytu samochodowego przez centrum miasta, uwolnienie chodników od parkujących samochodów - zwiększenie przestrzeni dla pieszych. To również ograniczenie hałasu oraz emisji spalin tak bardzo oczekiwane przez mieszkańców Poznania.
Strefy uspokojonego ruchu funkcjonują już w centrach wielu polskich i europejskich miast, najczęściej w dzielnicach pełnych zabytków architektury, w których ulice są wąskie i występuje wiele skrzyżowań.
W Poznaniu została już zrealizowana strefa Tempo 30 na ulicach Święty Marcin, na odcinku od alei Niepodległości do Alei Marcinkowskiego, Ratajczaka na odcinku od ulicy Ogrodowej do ulicy 27 Grudnia oraz plac Wolności. Trwają przygotowania do realizacji wprowadzenia strefy uspokojonego ruchu wokół Starego Rynku (obszar II).

Zapraszamy na pierwsze spotkania warsztatowe poświęcone koncepcji wprowadzenia strefy uspokojonego ruchu na obszarze ograniczonymi ulicami: Święty Marcin, Podgórna, Garbary, Krakowska, Królowej Jadwigi, al. Niepodległości. Odbędzie się 5 kwietnia br. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3. Początek spotkania o godzinie 17.00.
Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców i prowadzących tu działalność gospodarczą, właścicieli nieruchomości, przedstawicieli instytucji oraz wszystkich zainteresowanych.


Informujemy również, że w poniedziałek, 3 kwietnia zostanie uruchomiony adres poczty internetowej: zdmstrefa30@zdm.poznan.pl
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej