*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Rozbudowa ulicy Rybaki

2017-03-31
Ulica Rybaki nie stanowi obecnie najlepszej wizytówki centrum Poznania. Nie remontowana od wielu lat charakteryzuje się sfatygowaną nawierzchnią jezdni, rozjechanymi przez samochody chodnikami, brakiem wysokiej zieleni i małej architektury. W najbliższym czasie może się to całkowicie zmienić.

Rozbudowa ulicy oznacza zmianę układu komunikacyjnego, przywrócenie ulicy zieleni wysokiej, uwolnienie chodników od parkujących samochodów, optymalizację miejsc postojowych, wydzielenie przestrzeni na małą architekturę, poprawę nawierzchni chodników i ulicy. Planuje się również zmianę organizacji ruchu na obecnie funkcjonującym fragmencie z drogi dwukierunkowej na jednokierunkową (tj. od Krakowskiej do Strzałowej) oraz poprawę układu geometrycznego skrzyżowania ulic Rybaki i Strzałowej.

Projekt przedstawimy w najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia, w zakładce Projekty drogowe.

Zapraszamy mieszkańców ulicy Rybaki i sąsiednich ulic, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości a także wszystkich, którzy są zainteresowani rozbudową ulicy na spotkanie warsztatowe, które odbędzie się w czwartek, 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Zespole Szkół Budownictwa nr 1, ulica Rybaki 17.

Zobacz więcej:
» zobacz projekt
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej