*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Sondaż dotyczący wytyczenia buspasów

2017-05-16
W środę i czwartek będziemy prowadzić sondaż uliczny dotyczący wytyczenia buspasów na ulicach Garbary, Mostowa i na Drodze Dębińskiej. 17 maja nasze stanowisko znajdować się będzie w okolicach przystanku autobusowego (linii 74 i 90) u zbiegu ulic Garbary i Małe Garbary. Na zainteresowanych czekać będziemy w godzinach od 10.00 do 17.00. W czwartek również od 10.00 do 17.00, ale przeniesiemy się na plac Bernardyński (także obok przystanku autobusowego).

Krótką anonimową ankietę będą mogli wypełnić wszyscy zainteresowani. Jest ona elementem przeprowadzanych konsultacji społecznych, które rozpoczęły się 19 kwietnia. Już teraz zapraszamy na ich podsumowanie. Spotkanie rozpocznie się 25 maja o godzinie 17.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17).

Do 8 maja można było przesyłać do nas maile w sprawie wytyczenia buspasów. Przyszło 15 wiadomości. Więcej osób było za niż przeciwko zmianom w organizacji ruchu. Uwagi najczęściej dotyczyły lokalizacji kopert dla dostaw. Pytano również o sposób weryfikacji, czy w samochodzie osobowym jadącym po buspasie są dwie, czy trzy osoby (zgodnie z założeniami oprócz pojazdów komunikacji miejskiej, rowerów itd., po buspasie będą mogły poruszać samochody z kierowcą i najmniej dwoma pasażerami). Proponowano również przedłużenie buspasa na ul. Mostowej.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej