*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

O naprowadzaniu na miejsca postojowe i parkowaniu dla mieszkańców

2017-05-23
O wspólnym systemie naprowadzania na parkingi, preferencyjnych abonamentach dla mieszkańców rozmawialiśmy z właścicielami, zarządzającymi i operatorami parkingów w centrum Poznania oraz przedstawicielami firm zajmujących się aplikacjami mobilnymi dla kierowców. W spotkaniu wziął udział także Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznana.

Uczestnicy rozmów wyrazili gotowość do współpracy przy stworzeniu jednolitego systemu naprowadzania parkingowego. Dzięki niemu kierowcy będą mogli poprzez aplikacje na telefony lub urządzenia GPS dojechać na wybrany wcześniej parking. Na nim będzie na nich czekało wolne miejsce postojowe. Prowadzący samochody nie będą musieli szukać wolnych miejsc na zostawienie swojego pojazdu. To spowoduje zmniejszenie się ruchu samochodowego w Centrum. Możliwe jest także zamontowanie dedykowanych tablic kierujących na dany obiekt.

Kolejna część rozmów dotyczyła wyznaczenia specjalnych miejsc na parkingach przeznaczonych dla okolicznych mieszkańców. Ci, na preferencyjnych cenach abonamentowych by mogli parkować w nowoczesnych obiektach, które są strzeżone lub dozorowane.

Propozycje władz miasta i ZDM spotkały się z aprobatą przedstawicieli branży parkingowej oraz aplikacji mobilnych. Będziemy kontynuować nasze rozmowy.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej