*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Remonty kolejnych chodników na Jeżycach

2017-05-23
W poniedziałek, 22 maja, odbyły się kolejne odbiory wyremontowanych chodników na Jeżycach. Remonty na ulicach Długosza i Galla zostały sfinansowane z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

Na ulicy Długosza został wyremontowany chodnik po dwóch stronach ulicy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jackowskiego do ulicy Galla a na odcinku od Galla do ulicy Dąbrowskiego po stronie wschodniej. (Chodnik po stronie zachodniej został wyremontowany wcześniej). Koszt remontu wyniósł prawie 304 tys. złotych.

Chodnik na ulicy Galla został wyremontowany po obu stronach ulicy na odcinku pomiędzy ulicami Polną i Kadłubka. Koszt prac brukarskich to 151 tys. złotych.

W ubiegłym na tygodniu na Jeżycach odbył się również odbiór chodnika na ulicy Mansfelda sfinansowany ze środków ZDM za kwotę 25,7 tys. złotych.

Obecny na odbiorach był Filip Schmidt, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Jeżyce. Do rady wpływały wnioski mieszkańców o pilny remont chodników. Z chodników na ulicy Galla korzystają dzieci z pobliskiej szkoły a o remont na ulicy Długosza apelowali przede wszystkim nasi starsi wiekiem sąsiedzi. Różnica między nawierzchnią sprzed i po remoncie jest widoczna. W naszych planach figurują kolejne remonty chodników
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej