*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Przejście na ul. Matyi już niemal gotowe

2017-06-13
Kończymy budowę przejścia przez ul. Matyi. Dzięki niemu skróci się droga dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Wildą a Starym Miastem. Nie trzeba będzie także korzystać z przejść podziemnych by dostać się na przystanki tramwajowe.

Prace przy budowie są już na ukończeniu. We wtorek zakładane były specjalne maty dla osób słabo lub niewidzących. Dzięki wypustkom osoby z dysfunkcją wzroku wiedzą, że zbliżają się do krawędzi jezdni. Zamontowaliśmy już sygnalizatory, są wymalowane pasy i przejazd rowerowy.

Na piątek, 16 czerwca, został zaplanowany techniczny odbiór przejścia. Tego dnia sygnalizatory zostaną włączone, ale tylko na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. O tym kiedy zaczną działać na stałe zadecyduje Miejski Inżynier Ruchu. Jednak uruchomienie musi zostać poprzedzone tygodniowym włączeniem świateł żółtych pulsujących ? takie są wymogi prawa.

Przejście uprawni drogę pomiędzy Wildą, a Starym Miastem. Dzięki niemu będzie również łatwiejszy dostęp do przystanków tramwajowych dla osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi, czy osób z dużymi bagażami.

Sygnalizacja zostanie zsynchronizowana ze znajdującymi się na ul. Matyi i Królowej Jadwigi - tak aby zapewnić również jak najbardziej płynny przejazd samochodów.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej