*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Remonty torów tramwajowych. Zmiany w organizacji ruchu

2017-06-14
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach 15-23 czerwca 2017 prowadzony będzie remont przejazdu przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniu ul. Murawa - Winogrady, W związku z tym na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, zamknięty dla ruchu będzie pas do skrętu w lewo z ul. Murawa w ul. Winogrady (w kierunku ul. Szelągowskiej) oraz zamknięty będzie przejazd na wprost ul. Winogrady przez skrzyżowanie z ul. Murawa (ze wschodu na zachód).

Z uwagi na prowadzone na skrzyżowaniu prace zamknięte zostanie przejście dla pieszych przez ul. Murawa.

Objazd z ul. Murawa w stronę ul. Szelągowskiej wytyczono przez nawrotkę w torowisku tramwajowym na ul. Winogrady. Objazd w kierunku ul. Pułaskiego wytyczono ul. Słowiańską.

Ponadto, w związku z wymianą słupów trakcji tramwajowej, w dniach 15-23 czerwca, zwężane będą lewe pasy ul. Murawa przy słupach trakcyjnych na odcinku od ul. Winogrady do ul. Słowiańskiej. Prędkość pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h. Prace prowadzone będą w godzinach nocnych i mogą potrwać do godziny w każdej lokalizacji.

W tych samych dniach remontowany będzie przejazd przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniu ulic: Winogrady - Armii Poznań - Mieszka I. W związku z tym zamknięty będzie wylot z ul. Armii Poznań na to skrzyżowanie i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Dojazd z ul. Armii Poznań do ul. Winogrady możliwy będzie przez ul. Za Cytadelą, która na południowym odcinku będzie jednokierunkowa (bez wyjazdu w ul. Armii Poznań). Prędkość pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h.

Objazd ul. Armii Poznań zaprojektowano przez al. Niepodległości, ul. Przepadek i ul. Pułaskiego.

W związku ze wstrzymaniem ruchu tramwajów ulicą Winogrady wyłączone będą sygnalizacje świetlne w ciągu tej ulicy, z wyjątkiem położonych w pobliżu szkół skrzyżowań z ul. Żniwną i ul. Brandstaettera.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji publicznej na: www.ztm.poznan.pl

pozostałe informacje


Dowiedz się więcej