*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Remontujemy chodniki na Świerczewie

2017-06-26
W czwartek, 22 czerwca, odbył się odbiór techniczny na ulicach Kępińskiej i Śmiełowskiej. Są to pierwsze chodniki na Świerczewie, które zostały zaplanowane do wyremontowania w 2017 roku.

Na ulicy Kępińskiej wyremontowaliśmy chodnik po stronie zachodniej (na odcinku od ulicy Śmiełowskiej do ulicy Szubińskiej), a na Śmiełowskiej znajdujący się po północnej stronie ulicy (pomiędzy posesją nr 35 a ulicą Szubińską).

Wartość wykonanych robót wyniosła niespełna 20 tys. złotych, które pochodzą ze środków celowych Rady Osiedla Świerczewo.

Warto podkreślić, że poprzednio zostały wyremontowane inne odcinki chodników na ulicach Śmiełowskiej i Kępińskiej. W efekcie mieszkańcy Świerczewa mogą już korzystać z nowej nawierzchni chodnika na ulicy Śmiełowskiej pomiędzy Poniecką i Szubińską. Natomiast w listopadzie 2016 roku zakończył się remont na ulicy Kępińskiej (odcinek pomiędzy Leszczyńską a Szubińską po stronie zachodniej).

Z obecną na odbiorze Anną Matusewicz-Potocka, przewodniczącą Rady Osiedla Świerczewo, jesteśmy umówieni na kolejne odbiory trwających obecnie remontów. Najbliższe odbędą się na ulicach Szubińskiej i Cieszyńskiej. Natomiast remont chodnika na ulicy Jabłonkowskiej znajduje się na etapie przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej