*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Rowerowy Łazarz także z myślą o bezpieczeństwie pieszych

2017-06-30
Do połowy września przeobrażeniu ulegnie organizacja ruchu na Łazarzu. W piątek (30 czerwca) podpisano umowę z wykonawcą na zrealizowanie projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 - Rowerowy Łazarz. Założeniem jest wprowadzenie kontraruchu rowerowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa najmniej chronionych użytkowników dróg, czyli rowerzystów i pieszych.

W czasie wakacji zmieni się organizacja ruchu na następujących ulicach: Niecała, Biała, Stolarska, Konopnickiej, Orzeszkowej, Klonowica, Drużbackiej, Morawskiego, Strusia, Małeckiego, Chłodnej, Załęże, Karwowskiego, Limanowskiego, Potworowskiego, a także na Rynku Łazarskim i ul. Szymborskiej.

Wprowadzenie projektu poprzedzone było dialogiem z mieszkańcami i radą osiedla. W toku rozmów ustalono, że nie będzie zmiany sposobu parkowania na łazarskich uliczkach - chyba, że miejsca postojowe zlokalizowane są tam, gdzie prawo kategorycznie zabrania parkowania. Dzięki wprowadzeniu ruchu rowerów "pod prąd" szczególnie zyskają piesi, gdyż rowerzyści, nawet ci najbardziej obawiający się o swoje bezpieczeństwo, nie będą już mieli powodu, by jeździć chodnikami (co jest zabronione poza kilkoma wyjątkowymi sytuacjami).

Za wszelkie niedogodności związane z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu przepraszamy. Prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe i zmieniające się oznakowanie.
Zobacz więcej:
» 2.1 Plan sytuacyjny - ul. Niecała i ul.Biała
» 2.3 Plan sytuacyjny - ul.Stolarska
» 2.4 Plan sytuacyjny - ul. Konopnickiej i ul.Orzeszkowej
» 2.5 Plan sytuacyjny - ul.Klonowica
» 2.6 Plan sytuacyjny - ul.Drużbackiej
» 2.7 Plan sytuacyjny - ul.Morawskiego
» 2.8 Plan sytuacyjny - ul.Szymborska
» 2.9 Plan sytuacyjny - ul.Strusia
» 2.10 Plan sytuacyjny - ul.Małeckiego
» 2.11 Plan sytuacyjny - ul.Chłodna
» 2.12 Plan sytuacyjny - ul.Załęże
» 2.13 Plan sytuacyjny - ul.Karwowskiego
» 2.14 Plan sytuacyjny - ul.Rynek Łazarski
» 2.15 Plan sytuacyjny - ul.Limanowskiego
» 2.16 Plan sytuacyjny - ul.Potworowskiego
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej