*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Dokończyliśmy remont chodnika na ul. Przełajowej

2017-07-04
Lepsze dojście do przystanków tramwajowych i autobusowych, czy też do szkoły. Zakończył się kolejny etap remontu chodnika na ul. Przełajowej. W trakcie prac odnowiono także pas zieleni.

Remont został przeprowadzony z inicjatywy Rady Osiedla Stare Winogrady. Było to dokończenie wcześniejszych prac. Przebudowa rozpoczęła się na początku czerwca, a w jej trakcie nowa nawierzchnia chodnika została ułożona na odcinku od Zespołu Szkół Łączności do miejsca w którym odnowiono drogę dla pieszych podczas prac na ul. Winogrady.

By obniżyć koszty, lokalni samorządowcy zadecydowali, by wykorzystać używany materiał znajdujący się w magazynach Zarządu Dróg Miejskich. Oprócz samego chodnika ułożono także krawężniki, wyregulowano dwie studnie, a także zrekultywowano trawnik. Koszt prac sfinansowanych ze środków Rady Osiedla Stare Winogrady wyniósł 50 tysięcy złotych.

- Jestem bardzo zadowolona z wyniku remontu, widać bardzo dużą różnicę pomiędzy tym co było, a co jest teraz - powiedziała podczas odbioru prac Halina Owsianna, przewodnicząca rady osiedla.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej