*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Kolejny wyremontowany chodnik na Świerczewie

2017-07-10
W ciągu miesiąca zostały zakończone cztery remonty chodników na Świerczewie. Po Kępińskiej, Śmiełowskiej, Cieszyńskiej mieszkańcy domów przy ulicy Szubińskiej mogą już korzystać z wygodnego chodnika.

Odbiór techniczny odbył się w piątek, 7 lipca. Uczestniczyli w nim przedstawiciele ZDM, wykonawcy prac brukarskich oraz Anna Matusewicz-Potocka, przewodnicząca Rady Osiedla Świerczewo. - Na Świerczewie mamy wiele chodników, które wymagają remontu a środki finansowe pozwalają na wyremontowanie zaledwie kilku. Co roku rada osiedla musi więc podejmować trudne decyzje. Przed ich podjęciem uważnie się wsłuchujemy w głosy mieszkańców. W pierwszej kolejności remontujemy najbardziej zdewastowane chodniki, między innymi te, które zostały zniszczone przez korzenie drzew. Chodzenie po takim z górkami, klawiszującymi płytkami jest niemożliwe. Staramy się również o to, żeby choć po jednej stronie ulicy znajdował się chodnik, z którego bezpiecznie mogą korzystać nasi najstarsi i najmłodsi sąsiedzi. Ten na ulicy Szubińskiej jest tego przykładem - powiedziała Anna Matusewicz-Potocka.

Chodnik na ulicy Szubińskiej został wyremontowany na odcinku o długości ok. 175 metrów od ulicy Śmiełowskiej do ulicy Kępińskiej po stronie południowej i zachodniej. Koszt prac brukarskich wyniósł 46 tys. złotych.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej