*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Budowa przyłączy. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu

2017-07-14
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach od 17 lipca do 30 września, w związku z budową sieci gazowej z przyłączami na ul. Strzeleckiej, wykonywane będą przejścia poprzeczne w rejonie skrzyżowań z ulicami: Krakowską, Łąkową, Kopernika, Długą i Zieloną. Wyloty powyższych ulic w ul. Strzelecką będą kolejno zawężane połówkowo, a wylot z ul. Rybaki zostanie czasowo zamknięty (objazd wytyczono ul. Kwiatową i Łąkową). Czasowo niedostępne będą pojedyncze miejsca postojowe w rejonie prac.

Ponadto, 17 lipca, rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Husarskiej. W związku z tym zamknięty dla ruchu zostanie odcinek tej ulicy od ul. Grochowskiej wzdłuż bloków Grochowska nr 53 i 55. Dojazd do pozostałej części ul. Husarskiej będzie możliwy ulicą Cześnikowską i od strony ul. Rycerskiej ulicą Kanclerską. Nie będzie wjazdu na ul. Husarską z ul. Grochowskiej, ani możliwości parkowania w rejonie prac. Utrudnienia związane z budową kanału deszczowego wystąpią też na chodniku przy skrzyżowaniu ul. Husarskiej, Rycerskiej i Grochowskiej.

Również od 17 lipca (do końca miesiąca), w związku z budową przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu na ul. Hejmowskiego i ul. Kulasa. Podczas pierwszego etapu prac tymczasowo zamknięty zostanie wjazd z ul. Kulasa w ul. Hejmowskiego.

W kolejnych etapach zwężana miejscowo będzie jezdnia ul. Hejmowskiego przy budynku Sądu Apelacyjnego. Na czas odtworzenia nawierzchni zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ul. Hejmowskiego w ul. Kulasa. Objazd wytyczono przez al. Niepodległości, ul. Księcia Józefa, Działową i Solną.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej